Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii prysznicowej?

Odpowiednio urządzona strefa łazienkowa wpływa na relaks, który możemy osiągnąć pod prysznicem. Istotnym jej elementem tej strefy jest bateria prysznicowa. Ważne, żeby armatura długo i dobrze nam służyła, dlatego tak ważna jest jakość i funkcjonalność produktów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii prysznicowej?

Dobór baterii prysznicowej

W nowoczesnej kompozycji – z kabiną walk-in, drobnymi, heksagonalnymi płytkami i okrągłym, industrialnym lustrem na sznurku – zastosowano podtynkowy model baterii natryskowej, zajmujący mało miejsca, o oszczędnej formie pasującej do wnętrza urządzonego z posmakiem loftowym. Mechanizm sterujący ukryto w ścianie. Z zewnątrz widoczne są tylko niewielka maskownica, przełącznik dwufunkcyjny i uchwyt. To ważne, bo w tej aranżacji strefa prysznica ma być praktycznie niezauważalna.

Od pozostałej części łazienki odgradza ją jedynie przeźroczysta ścianka kabiny. Pomieszczenie wydaje się dzięki temu przestronniejsze. Użyta tu bateria Algeo Square jest nie tylko atrakcyjnym, ale też solidnym produktem, posiadającym regulator ceramiczny. Pokrywa ją chromowana, czyli odporna na działanie wilgoci i elegancka powłoka. Podtynkowy sposób montażu sprawia jednak, że o takim typie armatury należy pomyśleć nieco wcześniej, na pewno zanim położymy glazurę.

Kto lubi zupełnie inny styl, powinien zwrócić uwagę na armaturę dobraną do radosnej aranżacji z elementami w kolorze soczystej, wiosennej zieleni. Wyrazista forma baterii podporządkowana jest geometrii – dominuje tu motyw prostokąta. Krawędzie są jednak bardzo łagodne, uchwyt doskonale układa się w dłoni. To model Kvadro, który też ma regulator ceramiczny i chromowaną powłokę.

Aranżacja z wykorzystaniem baterii natryskowej Kvadro
Aranżacja z wykorzystaniem baterii natryskowej Kvadro.

Montaż tej baterii jest tradycyjny, natynkowy – łatwiejszy w wykonaniu i niewymagający poważnej ingerencji w ścianę. Do strefy prysznicowej o przeszklonych ścianach i drzwiach wybrano za to naścienną baterię natryskową Alba VerdeLine. Do tej oryginalnej łazienki latem wchodzi się wprost z ogrodu, by schłodzić się w przerwie opalania.

Nowoczesna łazienka z dopływem liniowym i baterią natryskową Alba VerdeLine
Nowoczesna łazienka z dopływem liniowym i baterią natryskową Alba VerdeLine.

Bateria wyposażona jest w ogranicznik przepływu, mający na celu oszczędne gospodarowanie wodą. Posiada też regulator ceramiczny i pokryta jest chromem. To model o ciekawej, geometrycznej formie korpusu. Można go w interesujący sposób wyeksponować we wnętrzu. Doskonały duet z baterią stworzy przesuwny zestaw natryskowy z tej samej linii.

Na koniec mamy propozycję baterii z termostatem, czyli funkcją pozwalająca ustawić optymalną temperaturę dla korzystających z kąpieli. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy w domu są małe dzieci czy osoby w podeszłym wieku. Termostat chroni je przed oparzeniem. Do stonowanej, beżowej aranżacji wybrano model ścienny Trinity.

Zestaw natryskowy Ferro
Zestaw natryskowy Ferro: 3-funkcyjna bateria Tutti, termostat natryskowy ścienny - Trinity, umywalka stojąca Ancona.

Ma on nie tylko regulator termostatyczny, ale wyposażony jest również w Safe Touch System, czyli system nienagrzewającego się korpusu, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed oparzeniami podczas brania prysznica przez małych domowników. Specjalna blokada umożliwia utrzymanie stałej temperatury wody 38°C. Bateria ma bardzo uniwersalną, okrągłą formę korpusu, pasującą do każdego stylu, od klasyki po nowoczesność.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE