Hidria wyposażyła w systemy ogrzewania i wentylacji budynek w Londynie

Dostawca kompleksowych rozwiązań dla systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych firma Hidria wyposażyła obiekt komercyjny Buckingham Palace Road 123+151, usytuowany w centrum Londynu. Zaopatrzony został w rozwiązania systemowe z zakresu ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i regulacji powietrza.

Hidria wyposażyła w systemy ogrzewania i wentylacji budynek w Londynie

Dostarczenie i wyposażenie budynku w Londynie w systemy ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji, to jeden z poważniejszych projektów realizowanych przez firmę Hidria.

Od początku realizacji projektu specjaliści Hidria uczestniczyli w remoncie obiektu i skutecznie służyli klientowi swoją wiedzą, a także doświadczeniem w zakresie dostarczanych rozwiązań.

W budynku zainstalowano osiem urządzeń chłodniczych o całkowitej mocy chłodniczej 5MW. Cztery centrale chłodnicze z odzyskiem ciepła używają ciepła wytworzonego z odpadów kondensacji do ogrzewania wody sanitarnej, a cztery pozostałe pracują w systemie free-cooling.

Chillery firmy Hidria wykorzystują funkcję free-cooling już w temperaturze zaledwie o 2°C niższej niż temperatura otoczenia, np. temperatura ścieków z obiektu. Zastosowanie zaawansowanych kombinacji agregatów z funkcją free-cooling’u i zespołów sprężarek chłodniczych zwiększyło efektywność energetyczną urządzeń chłodniczych nawet o 40%.

Wśród dostarczonych systemów ogrzewania i wentylacji do budynku w Londynie, Hidria wyposażyła go także w 50 urządzeń klimatyzacyjnych w klasie energetycznej A, które także pozwalają na ekonomiczne i wydajne zarządzanie energią.

Instalacje zamontowane w trakcie montażu systemów wentylacji i klimatyzacji przez Hidria

Największy niepokój inwestora budził fakt, iż należało zainstalować specjalny dźwigu w celu umieszczenia urządzeń na dachu, co było o tyle trudne, że inwestycja wyposażenia w systemy ogrzewania i wentylacji budynku przez firmę Hidria, przebiegała niemal na progu domu rodziny królewskiej - Pałacu Buckingham. Wymagało to wstrzymania ruchu ulicznego w tym rejonie, więc prace musiały przebiegać niezwykle szybko i sprawnie.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Hidria, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Hidria

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE