Międzynarodowy ośrodek szkoleniowy Wilo otwarty

Otwarty ośrodek szkoleniowy niemieckiego producenta pomp w mieście Hof, stał się jednym z największych centrów tego typu w regionie. Mieści się on przy fabryce Wilo w Bawarii i będzie prowadził program naukowo-szkoleniowy nawet dla 50 studentów rocznie.

Międzynarodowy ośrodek szkoleniowy Wilo otwarty

Przy okazji otwarcia ośrodka szkoleniowego, zaprezentowano także nowy kompleks biurowy firmy oraz budynek do testowania innowacyjnych rozwiązań. Nauka w międzynarodowym ośrodku szkoleniowym Wilo rozpoczyna się od praktycznych zajęć w fabryce. Dostępny jest tam najnowocześniejszy sprzęt oraz zaplecze doświadczonych specjalistów. Po zaliczeniu szkolenia, studenci będą odbywać trwające 7 semestrów kursy na miejscowym Uniwersytecie Nauk Stosowanych.

W ramach tego programu pracownicy ośrodka w Hof szkolić będą głównie elektryków, mechaników oraz projektantów maszyn. Zakład w Hof jest międzynarodowym centrum inżynierskim pomp głębinowych Grupy Wilo.

"Łączenie zdobywanej na uczelni wiedzy teoretycznej z rozwijaniem praktycznych umiejętności stanowi część filozofii firmy, która polega na wspieraniu młodych ludzi i stwarzaniu im możliwości odebrania rzetelnej edukacji" podkreśla Dr Holger Krasmann, dyrektor ds. technologii w firmie Wilo.

"W ten sposób szkolimy naszych mechaników oraz inżynierów, a przy tym mamy aktywny udział w zwalczaniu problemu niewykwalifikowanych pracowników w regionie" dodaje Krasmann.

Międzynarodowy ośrodek szkoleniowy Wilo ma za zadanie szkolenie kadry zarządzającej. Specjaliści z Wilo oferują najwyższej jakości szkolenia w zakresie wdrażania efektywnych rozwiązań w gospodarce wodą i ściekami. Istotnym elementem szkoleń są ćwiczenia praktyczne i symulacje, które odbywają się w firmowej fabryce. Studenci mają do wyboru ponad 130 kursów o zróżnicowanej tematyce.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Wilo, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Wilo

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT