Złoty Instalator przyznany za centralę Vitosolar 300-F

Centrala grzewcza ze zintegrowaną funkcją solarną Vitosolar 300-F została uhonorowana nagrodą Złotego Instalatora. Jest to już kolejna taka nagroda w kolekcji producenta systemów techniki grzewczej - firmy Viessmann.

Złoty Instalator przyznany za centralę Vitosolar 300-F

Centrala grzewcza Vitosolar 300-F została nagrodzona Złotym Instalatorem spełniając wszystkiego postawione przez jury konkursu wymagania. Vitosolar 300-F składa się z gazowego kotła kondensacyjnego, zbiornika buforowego wody grzewczej, armatury hydraulicznej i automatyki.

Vitosolar 300-F posiada integralną funkcję współpracy z kolektorami słonecznymi dla wspomagania centralnego ogrzewania domu. Centrala Vitosolar 300-F może być stosowana zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach jedno- czy dwurodzinnych.

Vitosolar 300-F składa się z multiwalentnego podgrzewacza o pojemności 750 litrów z wstępnie orurowanym stelażem do bezpośredniego montażu gazowego, wiszącego kotła kondensacyjnego. Możliwe jest podłączenie kolektorów płaskich Vitosol 200-F lub 100-F lub kolektorów próżniowych (np. Vitosol 200-T 3m2 lub Vitosol 300-T 3m2).

Możliwe jest przyłączenie instalacji grzewczej z 1- lub 2-oma obiegami grzewczymi z mieszaczami. W kompaktowym kotle kondensacyjnym Vitosolar 300-F zastosowano wysokoefektywne pompy obiegowe klasy energetycznej A, dla centralnego ogrzewania oraz instalacji solarnej. W porównaniu do tradycyjnych pomp obiegowych zmniejszają one pobór energii elektrycznej nawet o -70% rocznie. 

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Viessmann.

źródło i zdjęcie: Viessmann

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE