Punkty ładowania samochodów elektrycznych dla Portugalii

Firma Siemens otrzymała duże zamówienie na dostarczenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach programu wspierania elektromobilności (MOBI.E) Portugalia zakupi 300 urządzeń typu CP700A.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych dla Portugalii

Wiążące zamówienie na 100 takich punktów ładowania pochodzi bezpośrednio od firmy Intelli, koordynatora portugalskiego programu. Intelli planuje utworzenie w Portugalii sieciowej infrastruktury ładowania i zamierza w 2012 r. zainstalować punkty ładowania samochodów elektrycznych w 25 miastach. Pojazdy można będzie doładować na publicznych parkingach, w pobliżu centrów handlowych, hoteli i lotnisk.

Model CP700A punktu ładowania samochodów elektrycznych Siemensa może naładować baterię pojazdu elektrycznego o standardowej obecnie pojemności w ciągu około godziny. W nowej serii moc ładowania została podwojona do 22 kW, co skraca czas ładowania o połowę.

"Jestem więcej niż zadowolony, że otrzymaliśmy duże zlecenie na 100 stacji Charge CP700A tak szybko po podjęciu seryjnej produkcji jednostek. Technologia szybkiego ładowania to gorący temat", mówi Ralph Griewing, szef segmentu Siemensa w zakresie infrastruktury dla pojazdów elektrycznych.

Charge CP700A - opisStacja Charge CP700A, która została wprowadzona na rynek na wiosnę 2011 r., może być używana jako punkt ładowania samochodów elektrycznych o różnych mocach. W najszybszym trybie pracy pojazd jest zasilany z trójfazowego źródła napięcia prądem o wartości 32 A, co daje poziom mocy rzędu 22 kW. Celem średniookresowym jaki postawiła sobie firma Siemens jest stworzenie systemu szybkiego ładowania o czasie krótszym niż 15 minut.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych dla Portugalii wykorzystują napięcie przemienne i można je łatwo zintegrować z miejską siecią energetyczną o dowolnym standardzie europejskim. Kolumna ładująca może być również włączona do inteligentnej sieci. Model CP700A obsługuje funkcję zdalnego sterowania mocą ładowania oraz umożliwia bezpośrednie ładowanie przy użyciu odnawialnych źródeł energii.

Oddział Siemens Energy Sector jest wiodącym na świecie dostawcą pełnego spektrum produktów, usług i rozwiązań dla wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej oraz do wydobywania, przetwarzania i transportu ropy naftowej i gazu. W roku finansowym 2010 (zakończonym 30 września), Siemens Energy osiągnął przychody o wartości 25,5 mld euro i otrzymał nowe zamówienia na łączną kwotę ponad 30,1 mld euro.

źródło: Siemens AG
zdjęcia: Siemens press picture

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT