Ogrzewanie płaszczyznowe marki Kermi

Nowoczesną instalację grzewczą można estetycznie ukryć, zastępując grzejniki zabierające miejsce we wnętrzu oraz masywne klimatyzatory ogrzewaniem podłogowym. Użycie dwufunkcyjnego, płaszczyznowego systemu ogrzewania i chłodzenia firmy Kermi zapewni optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Ogrzewanie płaszczyznowe marki Kermi

Dużą popularnością cieszy się w naszym kraju ogrzewanie podłogowe. Chętnie przechodzimy na ten system instalacji grzewczej, ze względu na szereg jej zalet. Warto rozważyć obecność na rynku bardziej wszechstronnej oferty w sferze ocieplania pomieszczeń.

Ogrzewanie płaszczyznowe Kermi przeznaczone jest do stosowania w innych miejscach, niż jedynie pod posadzką. Ponadto system instalacji płaszczyznowej może nie tylko ogrzewać pomieszczenia w naszym domu.

Ogrzewanie płaszczyznowe do nowoczesnych wnętrz

Rozwiązanie firmy Kermi jest szczególnie doceniane z powodu swojej estetyki. Wykorzystuje duże płaszczyzny we wnętrzach, tworząc z nich powierzchnie grzejące. Mogą nimi być podłogi, ściany. Dzięki temu pozbywamy się z przestrzeni mieszkalnej grzejników, zyskując przestrzeń aranżacyjną.

Zwłaszcza nieduże wnętrza stają się wówczas bardziej przestronne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Ciepło, oddawane przez promieniowanie na dużej powierzchni, sprawniej ogrzewa nasze pomieszczenia. Gwarantuje tym samym duży komfort dla mieszkańców.

Grzewcza instalacja podłogowa zapewnia ponadto optymalną temperaturę we wnętrzu i równomierne rozchodzenie się ciepła. Jest też oszczędną formą, gdyż ogrzewanie na poziomie stóp, czyli najbardziej pożądane przez człowieka sprawia, że odczuwamy całym ciałem temperaturę otoczenia wyższą o 2 stopnie względem rzeczywistej.

Dużą zaletą instalacji płaszczyznowej Kermi jest jej praktyczne zastosowanie również latem. System może chłodzić pomieszczenie, w którym został zamontowany. 

Jak działa ogrzewanie płaszczyznowe?

Instalacja płaszczyznowa zbudowana jest przede wszystkim z połączonych ze źródłem ciepła przewodów rurowych, rozprowadzających ogrzaną ciecz. W firmie Kermi wytwarza się je z doskonałej jakości polietylenu.

Należą one do 5 klasy, co znaczy, że są wytrzymałe nawet na ciśnienie 10 barów i temperaturę dochodzącą do 90°C. Jakość zastosowanych przewodów potwierdzają certyfikaty takie jak choćby DIN Certico oraz DVGW.

W skład instalacji mogą wchodzić wzmocnione, wielowarstwowe rury PE-Xc i PE-Xa, rury PE-RT o zwiększonej elastyczności oraz rury z płaszczem aluminiowym PE-RT/AL/ PE-RT. Te ostatnie osiągają najwyższe parametry, co sprawia, że polecane są zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia płaszczyznowego.

Aluminiowa wkładka zapobiega przenikaniu tlenu do instalacji, a przez to korozji jej metalowych elementów. Rodzaj i średnicę przewodów rurowych dopasowuje się do wymagań danego budynku.

Rozwiązanie kompleksowe marki KERMI

Ogrzewanie płaszczyznowe może być wystarczające w sypialni, kuchni i holu. W obszernych salonach o przeszklonych ścianach, dla pełnego komfortu cieplnego, warto również zainstalować grzejniki kanałowe Kermi. Rozmieszcza się je pod oknami.

Także w łazience oprócz bardzo praktycznego w tym pomieszczeniu ogrzewania podłogowego, przydadzą się dodatkowe urządzenia. Najbardziej korzystne są tu grzejniki dekoracyjne firmy Kermi, umożliwiające jednocześnie suszenie ręczników. Występują one w wyjątkowo atrakcyjnych formach, które dodatkowo nadadzą wnętrzu nowego charakteru.

Źródło i zdjęcia: Kermi

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT