Immergas - kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to najbardziej popularne urządzenia wykorzystujące energię odnawialną do przygotowania ciepłej wody użytkowej czy centralnego ogrzewania. Wybór odpowiedniej instalacji solarnej dla każdego budynku jest rozwiązaniem indywidualnym.

Immergas - kolektory słoneczne

Rozwiązania, które sprawdzają się w jednej inwestycji mogą okazać się mało efektywne w innej. Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie dobranie systemu solarnego do naszych potrzeb.

Kolektory słoneczne dzielą się na płaskie i próżniowe, ze względu na różnice w budowie i ich właściwości. Instalacje oparte na kolektorach płaskich zalecane są przede wszystkim do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej oraz podgrzewania wody w basenach. Kolektor płaski ma postać prostokątnej płyty w aluminiowej obudowie, której rama od spodu zamknięta jest aluminiową blachą, a od góry połączona z hartowaną szybą pryzmatyczną wykonaną z wysoko przepuszczalnego szkła solarnego.

Sercem kolektora płaskiego jest absorber, w którym energia promieniowania słonecznego jest zamieniana na energię cieplną. Niestety mimo warstw izolacyjnych, część energii słonecznej padającej na kolektor jest tracona. W celu zminimalizowania tych strat stworzono kolektory próżniowe, w których odizolowanie absorbera i rurek z płynem solarnym od warunków zewnętrznych jest realizowane dzięki próżni.

W ofercie firmy Immergas, można znaleźć bardzo szeroką propozycję zestawów solarnych zarówno z kolektorami płaskimi jak i próżniowymi. Na wyróżnienie zasługuje model EPMA 2.0, który w roku 2011 otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Instalatora, przyznawaną produktom najwyższej jakości. EPMA to nowatorska generacja płaskich kolektorów, w których absorber wraz z wężownicą odbierającą ciepło został wykonany w 100% z aluminium. Dodatkowo wężownica umieszczona pod powierzchnią absorbera, została ułożona meandrycznie. Wszystko to sprawia, że nowe płaskie kolektory Immergas zapewniają niezwykle skuteczny odbiór ciepła, uzyskując sprawność optyczną na poziomie η0 = 80,9%.

Wyróżnikami kolektorów EPMA 2.0 Immergas są rama i szyba. Rama aluminiowa w odróżnieniu od innych producentów wykonana jest z jednego, wyginanego profilu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność spawania narożników i gwarantuje najwyższą szczelność. Szyba solarna wyklejana i zabezpieczona specjalnym zatrzaskiem, zapewnia bardzo dużą sztywność i wytrzymałość mechaniczną kolektora. Kolektor EPMA 2.0 posiada certyfikat Solar Keymark, który jest jednym z wymogów otrzymania 45% dotacji na instalację kolektorów słonecznych.

Wybierając rodzaj kolektora słonecznego, należy pamiętać że tylko dobrze dobrana i przygotowana instalacja solarna będzie w stanie spełnić swoje zadanie. Dział Techniczny firmy Immergas jak również nasi Autoryzowani Partnerzy Handlowi w każdej chwili służą Państwu doradztwem oraz pomocą, dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie www.immergas.com.pl.

Dodatkowo, na stronie www.solary-dofinansowanie.com.pl, korzystając z kalkulatora można sprawdzić wysokość maksymalnego dofinansowania do wybranego zestawu solarnego Immergas.

Zdjęcie: Immergas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT