Jak dobrać wielkość grzejnika do danego pomieszczenia?

Dla grzejników najważniejsza jest efektywność grzewcza. Pod tym względem grzejniki aluminiowe mają przewagę ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium.

Jak dobrać wielkość grzejnika do danego pomieszczenia?

Grzejniki w poszczególnych pomieszczeniach

Nagrzewają się nawet kilka razy szybciej niż w stalowych modelach płytowych i żeliwnych o podobnej mocy i aż kilkanaście razy szybciej niż w przypadku ogrzewania podłogowego.

Liczy się też moc cieplna. Wartość mocy cieplnej grzejników aluminiowych marki KFA dla średniej temperatury 50°C jest na poziomie nawet o ponad 90% większym, niż popularne stalowe grzejniki płytowe tej samej masy.

Często spotykamy się z pytaniem jak dobrać wielkość grzejnika do danego pomieszczenia. Nie jest to takie proste. Nie da się dobrać wielkości grzejnika bez znajomości parametrów cieplnych budynku i parametrów pracy instalacji. Warto pamiętać, że dobór znacząco przewymiarowanego lub za małego grzejnika nie tylko pogarszać może parametry komfortu cieplnego w pomieszczeniu, ale także podwyższać koszty eksploatacyjne instalacji.

Chciałabym też rozwiać obawy dotyczące łączenia grzejników aluminiowych z instalacją miedzianą. Nowoczesne grzejniki aluminiowe marki KFA, dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym podczas produkcji, mogą bez problemów pracować w instalacjach z rur miedzianych, stalowych, wielowarstwowych oraz z tworzywa sztucznego.

Barbara Stefańczyk Product Manager ARMATURA KRAKÓW
zdjęcie: ARMATURA KRAKÓW

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE