Instalacje fotowoltaiczne od Metal-Fach

Dzięki inwestycji we własną instalacje fotowoltaiczną, można w znacznym stopniu zminimalizować rachunki za energię elektryczną. W przyszłości nie trzeba się będzie również martwić podwyżkami cen prądu. Ponadto montując panele fotowoltaiczne, wnosimy wkład w ochronę środowiska.

Instalacje fotowoltaiczne od Metal-Fach

Firma Metal-Fach oferuje wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, precyzyjnie dobrane do potrzeb klienta. Moduły fotowoltaiczne doskonale sprawdzą się zarówno do zasilenia zwykłych urządzeń elektrycznych jak i urządzeń grzewczych takich jak pompa ciepła, maty grzewcze lub tradycyjne grzałki.

Istnieje możliwość zaprojektowania, dostarczenia i zamontowania systemu fotowoltaicznego, wraz z przygotowaniem dokumentów do zakładu energetycznego oraz pomocą w procesie pozyskania dofinansowania.

Jeżeli potrzebujesz porady, masz pytania, skontaktuj się z firmą Metal-Fach. Ciesz się czystą energią, czystym powietrzem i oszczędnościami, które zauważysz po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika co to jest i jak działa?

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły fotowoltaiczne (panele fotowoltaiczne), które montuje się na dachu lub gruncie. Na dachu montujemy je przy pomocy odpowiednich systemów montażowych, zaś na gruncie, używamy konstrukcji wolnostojącej.

Energia elektryczna trafia przewodami DC do inwertera fotowoltaicznego (falownika), który zmienia prąd stały wytworzony w panelach fotowoltaicznych na prąd przemienny dopasowany do parametrów sieci elektroenergetycznej.

Tak wytworzona energia zasila w pierwszej kolejności urządzenia np. lodówka, pralka, telewizor. Nadwyżka wyprodukowanej energii trafia do sieci elektrycznej.

 

Kiedy fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika się opłaca. Cena instalacji fotowoltaicznej, jaką musimy na początku ponieść, zwraca się przeważnie w pierwszych 6 latach jej użytkowania. Warunkiem szybkiego zwrotu kosztów za zamontowany system fotowoltaiczny jest jego właściwe dobranie do zapotrzebowania na energię elektryczną w domu.

Liczba paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu nie może być ani za duża ani za mała. Niewykorzystany nadmiar energii jest oddawany do sieci, a 80% (przy instalacji nie większej niż 10 kWp) lub 70% (przy instalacjach od 10 do 50 kWp) wprowadzonych wcześniej do sieci nadwyżek będzie można odebrać w nocy, przy gorszej pogodzie lub zimą.

Nad bilansowaniem energii czuwa licznik dwukierunkowy, który zakład energetyczny montuje na własny koszt po wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Zwieńczeniem procesu jest podpisanie przez klienta aneksu do umowy kompleksowej z zakładem energetycznym. Właścicielowi instalacji fotowoltaicznej nadaje się status prosumenta, czyli producenta i konsumenta w jednym.

Liczba paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu nie może być ani za duża ani za mała.

Jak działa system fotowoltaiczny?

Fotowoltaika to uproszczona nazwa. System fotowoltaiczny to pełna instalacja fotowoltaiczna, która umożliwia zasilenie rozmaitych urządzeń elektrycznych dzięki zajściu zjawiska fizycznego zwanego efektem fotowoltaicznym.

Polega on na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym (ogniwo fotowoltaiczne), pod wpływem padającego promieniowania świetlnego. Powstała w ten sposób energia elektryczna za pośrednictwem falownika może posłużyć do zasilenia odbiorników w gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie.

Inwerter pozwala też na współpracę z siecią elektroenergetyczną i niewykorzystaną energię można tam niejako zmagazynować i odebrać w okresie mniejszej produkcji. Zgromadzona latem nadwyżka przyda nam się zimą, kiedy dni są krótsze, a nasza instalacja wytwarza mniej energii.

Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego zestawu o mocy dostosowanej do potrzeb użytkownika. Pracę naszych systemów fotowoltaicznych, dzięki wbudowanym modułom komunikacyjnym (najczęściej WiFi), można na bieżąco obserwować w aplikacji mobilnej lub w Internecie.

Fotowoltaika co warto wiedzieć?

  • Zapewniasz sobie perspektywę wieloletnich oszczędności i niskich rachunków za energię elektryczną
  • Redukujesz wydatki, inwestycja zwraca się po około 6-7 latach
  • Instalacją fotowoltaiczną można cieszyć się przez 25 lat lub dłużej
  • Cieszysz się spokojem, słysząc o nieuniknionych wzrostów cen energii
  • Przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego
  • Zyskujesz komfort bezpieczeństwa dzięki posiadaniu własnej małej elektrowni
  • Możesz obserwować w czasie rzeczywistym pracę systemu fotowoltaicznego w aplikacji mobilnej i przeglądarce internetowej
  • Zyskasz uznanie sąsiada, który dopiero zastanawia się nad montażem fotowoltaiki w swoim domu


źródło i zdjęcia: Metal-Fach

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT