Gniazda komputerowe – stabilny internet bez zakłóceń

Gniazda komputerowe są niezastąpione w miejscach, gdzie używa się komputerów stacjonarnych i wymaga się od połączenia internetowego stałej stabilności oraz niezawodności - czego nie zawsze można być pewnym w przypadku sieci bezprzewodowych.

Gniazda komputerowe – stabilny internet bez zakłóceń

Podczas modernizacji, instytucje takie jak banki i urzędy często optują za instalacją gniazd komputerowych. Jednakże, ich użyteczność nie ogranicza się tylko do przestrzeni komercyjnych; są one równie przydatne w domach i mieszkaniach.

Funkcjonalność gniazd komputerowych

Termin "cyfrowe zanieczyszczenie", który zyskał popularność w ostatnim dziesięcioleciu, odnosi się do obciążenia środowiska przez intensywne wykorzystanie infrastruktury IT oraz produkcję sprzętu cyfrowego.

Rozważenie instalacji gniazd komputerowych może być jednym ze sposobów na ograniczenie tego zjawiska, jednocześnie zwiększając komfort i funkcjonalność naszych domów.

Gniazda komputerowe, wyposażone w złącze RJ45, umożliwiają przewodowy dostęp do Internetu lub tworzenie sieci komputerowych. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób preferujących stabilność połączenia przewodowego zamiast Wi-Fi.

Planowanie instalacji gniazd komputerowych jest szczególnie istotne w trakcie budowy nowego domu lub podczas generalnego remontu, pozwalając na optymalne rozmieszczenie gniazd, na przykład w biurze domowym.

Przewodowa sieć komputerowa często zapewnia bardziej niezawodne połączenie i mimo rozwoju standardów Wi-Fi, wciąż oferuje lepszą jakość transferu danych.

Gniazdo ekranowane czy nieekranowane?

Większość gniazd komputerowych na Polskim rynku jest nieekranowana. To prawda, że ekranowanie przewodów sygnałowych ma wpływ na jakość przesyłanego sygnału i umożliwia uzyskanie sygnału bez zniekształceń. Jednak w warunkach domowych gniazda nieekranowane sprawdzają się bardzo dobrze.

Gniazdo podwójne czy pojedyncze?

Z punktu widzenia technicznego, instalacja dwóch pojedynczych gniazd obok siebie jest podobna do montażu jednego gniazda podwójnego, jednak różnica w estetyce może być znacząca. Podwójne gniazda komputerowe umożliwiają równoczesne podłączenie dwóch urządzeń sieciowych, takich jak komputer i drukarka, co sprzyja lepszemu zarządzaniu przestrzenią.

Ponadto, istnieje opcja zainstalowania kombinowanego gniazda komputerowo-telefonicznego, które zewnętrznie może przypominać podwójne gniazdo internetowe. To rozwiązanie oferuje możliwość podłączenia telefonu analogowego lub modemu do linii telefonicznej i wyposażone jest w złącza RJ11 oraz RJ45.

Gniazda w obudowie Keystone

Wielu producentów proponuje również obudowy gniazd typu Keystone, w których samodzielnie można montować potrzebne nam moduły. W ofercie firmy OSPEL znajdują się moduły gniazd komputerowych od kategorii 5E do 6AE firm MMC, MOLEX i FMT, ekranowane i nieekranowane.

Oprócz tego znajdziemy również moduły gniazd: telefonicznego, antenowego, HDMI, USB oraz gniazd głośnikowych. Obudowy gniazd typu Keystone dostępne są w wersji prostej z przesłonami lub bez oraz w wersji skośnej.

Wybór gniazda internetowego - jakość produktu

Podczas wyboru gniazda komputerowego ważne jest, aby sprawdzić, czy spełnia ono normy kategorii 5, 5e, 6, 6e lub 6a, co zapewnia kompatybilność z najnowszymi standardami przesyłu danych. Warto również wybierać produkty od uznanych producentów osprzętu elektronicznego, którzy zapewniają jasne i zrozumiałe instrukcje instalacji.

Dodatkowo, wysokiej jakości gniazda są wyposażone w zaciski stabilizujące kable, co jest istotne zarówno podczas montażu, jak i eksploatacji. Materiał, z którego wykonane jest gniazdo, oraz długość okresu gwarancyjnego to również wskaźniki jakości – im dłuższa gwarancja, tym większe zaufanie producenta do swojego produktu.


Źródło i zdjęcia: OSPEL

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT