Energooszczędne systemy Dach Premium firmy Knauf Insulation nagrodzone

Wręczenie statuetek odbyło się na początku grudnia br. podczas gali TOP BUILDER 2011 w Warszawie. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli związków branżowych już drugi rok z rzędu wskazała produkty z wełny mineralnej w ECOSE® Technology Knauf Insulation jako jedno z najciekawszych rozwiązań w branży budowlanej.

Energooszczędne systemy Dach Premium firmy Knauf Insulation nagrodzone

Nagrodzone produkty to maty Classic w systemie izolacji dachu skośnego Dach Premium oraz maty Unifit w systemie dachu skośnego Dach Premium Plus. Z rąk jury statuetkę odebrali Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager Knauf Insulation Sp. z o.o. i Ewa Kosmala, Dyrektor do spraw Technicznych Knauf Insulation Sp. z o.o. O wygranej zadecydowała doskonała charakterystyka środowiskowa produktów Knauf Insulation, która wyznacza nowe standardy technologii budowlanych oraz innowacyjność całego rozwiązania.

"W trakcie pięciu lat prac rozwojowo-badawczych udało się nam stworzyć materiały izolacyjne i rozwiązania, które znacząco ułatwiają proces projektowania i montażu a ponadto są zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Nagroda TOP BUILDER jest dla nas kolejnym dowodem na to, że nowe rozwiązania izolacyjne stanowią przyszłość budownictwa" mówi Arkadiusz Gąsiorek, Country Manager w firmie Knauf Insulation.

System izolacji dachu skośnego Dach Premium z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Classic to efektywna i ekologiczna metoda oszczędzania energii i opłat za energię zgodna z najnowszymi trendami w budownictwie oraz podwyższonymi wymaganiami izolacyjności cieplnej. W jego skład wchodzą maty z wełny mineralnej typu Classic stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami. System ten zapewnia podwyższoną izolacyjność cieplną dachów - 0,23 W/m2K i spełnienie wymagań zgodnie z europejskimi wytycznymi raportu ECOFYS.

System Dach Premium Plus z wykorzystaniem mat z wełny mineralnej Unifit zapewnia znaczne usprawnienie i przyspieszenie procesu montażu izolacji i jednocześnie uzyskanie doskonałych efektów ocieplenia. W skład systemu wchodzą maty z wełny mineralnej Unifit stosowane jako pierwsza warstwa ocieplenia oraz płyty TP 115 lub powtórnie maty Unfiit służące do układania warstwy izolacji pod krokwiami.

System pozwala uzyskać ciepłą i jednorodną termicznie powierzchnię połaci dachowej od strony wewnętrznej oraz wysoką izolacyjność cieplną dachu - 0,21 W/m2K. Eliminuje mostki termiczne w miejscach położenia krokwi, co w znacznym stopniu wzmacnia trwałość konstrukcji dachu. Ponadto maty Unifit ze względu na zwiększoną sztywność nie wymagają stosowania sznurkowania oraz są łatwiejsze w montażu. Maty Unifit posiadają specjalne oznaczenia, co pozwala na łatwe i dokładne przycięcie produktu do potrzebnego wymiaru.

Nagrodzone produkty zostały wyprodukowane w innowacyjnej ECOSE® Technology opartej na naturalnie występujących i wtórnych surowcach. Unikalna biotechnologia łączenia włókien pozwoliła stworzyć materiał przyjazny dla użytkownika i spełniający założenia zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Tradycyjne, ropopochodne spoiwa zostały zastąpione naturalnymi żywicami, dzięki czemu proces produkcji jest nawet o 70% mniej energochłonny.

Wyeliminowano sztuczne barwniki oraz substancje rozjaśniające. Wełna mineralna w ECOSE® Technology jest wolna od formaldehydu, fenolu i akrylu. Nie tylko pozwala oszczędzać energię, lecz także znacząco poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których została zastosowana. Jest ponadto mniej pyląca i łatwa w obróbce.

źródło i zdjęcie: knaufinsulation.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Warto przeczytać
Puls branży
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT