Budowanie w harmonii ze środowiskiem naturalnym

Obecnie w Polsce sukcesywnie rośnie zainteresowanie ekologicznym budownictwem. Niższe koszty eksploatacyjne, walory zdrowotne oraz wyraźne zmniejszenie zanieczyszczenia otoczenia przekonują coraz większą liczbę inwestorów.

Budowanie w harmonii ze środowiskiem naturalnym

RD bud specjalizuje się w kompleksowej budowie hoteli, biur i centrów handlowych. Realizuje również inwestycje przemysłowe oraz wykonuje renowacje. Na polskim rynku firma obecna jest od 1997 r. Zrealizowane projekty potwierdzają, że możliwe jest budowanie w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Budownictwo zrównoważone budownictwem przyszłości

Działające jako generalny wykonawca przedsiębiorstwo RD bud jest organizatorem projektu "Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej". Aktywnie propaguje ideę ekologicznego budownictwa realizując przyjazne dla środowiska naturalnego inwestycje.

Wszyscy biorący udział w budowlanym procesie inwestycyjnym są coraz bardziej świadomi tego, że zrównoważone inwestycje budowlane generują wymierne korzyści. Budynki powstające przy użyciu ekologicznych materiałów oraz energooszczędnych instalacji wyznaczają nowy, proekologiczny kierunek rozwoju we współczesnym budownictwie.

Wdrażane przez firmę RD bud rozwiązania takie jak, "zielone dachy", zaawansowane instalacje wewnętrzne oraz odpowiednia liczba okien i przeszkleń dostosowanych do ukierunkowania obiektu względem stron świata łączą funkcjonalność i elegancję.

Jednym z podstawowych założeń "zielonego budownictwa" promowanego przez RD bud jest integracja wszystkich działań inwestycyjnych już na etapie projektu. Jakość wykonania, właściwe planowanie wydatków oraz nadzór przekłada się bezpośrednio na wymierne w skali roku oszczędności. Poza tym mniejsza ingerencja w środowisko, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, energooszczędne źródła światła, modernizacja sprzętu i wyposażenia oraz segregacja odpadów stanowią niepodważalne korzyści dla użytkowników budynku.

Budowanie harmonii ze środowiskiem naturalnym

Zmiana dotychczasowych standardów realizacji inwestycji budowlanych wbrew pozorom jest nie tylko opłacalna, ale i bardzo prosta. Przystosowanie budynku do podstawowych wymogów "zielonego budownictwa" jest procesem trwale generującym oszczędności i wpływającym na wyraźne podniesienie standardu nieruchomości.

Hotel B&B - realizacja RD budJednym z przejawów takich działań jest recykling i segregacja śmieci. Inicjatywa taka została już podjęta przez firmę RD bud na budowie hotelu B&B w Berlinie oraz Oxygen Park w Warszawie. Inwestycją zapewniającą jeszcze bardziej wymierne korzyści dla inwestora i mieszkańców jest system kogeneracji, stanowiący podstawowe źródło zasilania elektrycznego. Innowacyjność tego rozwiązania gwarantuje większą elastyczność produkcji ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. System ten doskonale sprawdzi się w obiektach o stałym zapotrzebowaniu na energię cieplną i podstawowym obciążeniu elektrycznym, takich jak hotele, ośrodki wypoczynkowe, baseny, hale sportowe, szpitale, uczelnie, centra handlowe czy budynki mieszkalne i biurowe. Tego typu instalację firma RD bud wykorzystała przy realizacji hotelu B&B w Warszawie.

Wysokie standardy w nowoczesnych budynkach

Grupa Rabot Dutilleul, do której należy firma RD bud, projektuje i realizuje inwestycje w pełni odpowiadające certyfikatom HQE (Haute Qualité Environnementale - Wysoka Jakość Środowiskowa). RD bud dba o to, by realizowane inwestycje podporządkowane były potrzebom i oczekiwaniom klientów. Zapewnia jednocześnie dbałości o ochronę środowiska oraz zgodność z wymogami normy ISO 9001: 2008.

W działania firmy odpowiedzialnej społecznie wpisany jest również sporządzany corocznie bilans węglowy. Proekologiczne działania firmy mają swoje źródło w przekonaniu, że tylko poprzez osiągnięcie równowagi miedzy zaawansowaną technologią a ochroną środowiska możliwe jest tworzenie obiektów budowlanych wyjątkowych pod względem stylu i użyteczności.

źródło i zdjęcia: rdbud.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT