Ekologiczny budynek Porsche

Porsche jest synonimem szybkości, elegancji oraz wielkiej klasy. Ekologom słowo to kojarzy się również z paliwożernymi samochodami, które emitują wiele szkodliwych dla środowiska naturalnego związków chemicznych. Chcąc odmienić ten wizerunek, szefowie jednego z oddziałów Porsche podjęli decyzję o budowie ekologicznego budynku z dachem zielonym, który będzie stanowił siedzibę firmy.

Ekologiczny budynek Porsche

Ekologiczny budynek Porsche został zaprojektowany przez międzynarodową pracownię HOK. Powstanie on w Stanach Zjednoczonych, w mieście Atlanta. Będzie to główna siedziba jednego z oddziałów koncernu - firmy Porsche Cars North America. Powierzchnia tego obiektu, w którym pracę znajdzie 400 osób, wyniesie niespełna 18 tys. m2.

Nowa siedziba Porsche w USA zostanie wybudowana zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego, co ma umożliwić jej zdobycie prestiżowego certyfikatu LEED. Obiekt zostanie przykryty zielonym dachem, który zapewni odpowiedni poziom izolacji termicznej we wnętrzach pomieszczeń, zaś do przeszklenia fasad zostaną wykorzystane energooszczędne okna.

Warto nadmienić, że nie będzie to jedyne ekologiczne biuro Porsche w Stanach Zjednoczonych. W październiku 2009 r. firma otworzyła w Easton w stanie Pensylwania Regionalne Centrum Wsparcia, które zostało wyróżnione złotym certyfikatem LEED. W tym samym roku swoją działalność rozpoczęło również centrum logistyczne w Kalifornii, na dachu którego została zamontowana wydajna instalacja solarna.

źródła: hok.com, porsche.com
zdjęcie: hok.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT