Nowy zielony dach amerykańskiej placówki medycznej

Riverside Medical Center dołączyło do grona amerykańskich szpitali, na których zbudowano dachy zielone. Kwestią priorytetową dla władz tej placówki, obok najlepszej ochrony pacjentów, jest zaangażowanie w promowanie ekologicznych rozwiązań budowlanych.

Nowy zielony dach amerykańskiej placówki medycznej

Znajdujące się w mieście Kankakee, w stanie Illinois Riverside Medical Center, to jedna ze 100 najbardziej uznanych placówek medycznych w Stanach Zjednoczonych. Uczestnictwo w tak elitarnym gronie skłoniło dyrekcję obiektu do podjęcia działań, które jeszcze bardziej wywindują wizerunek Riverside Medical Center. Dlatego też zadecydowano, że amerykańska placówka medyczna zyska nowy zielony dach.

"Oprócz zapewnienia jak najlepszej opieki medycznej naszym pacjentom, Riverside Medical Center jest zaangażowane w redukcję emisji CO2, oraz w promowanie idei dbania o naszą planetę. Zielony dach został zaprojektowany w taki sposób, aby wywarł pozytywny wpływ na naszych obecnych oraz przyszłych pacjentów. Wiele badań naukowych wskazuje na to, że obcowanie z przyrodą przynosi pozytywne skutki lecznicze" - powiedział Philip M. Kambic, prezes i dyrektor generalny Riverside Medical Center.

Wykonawcą inwestycji była firma Ambius, która specjalizuje się w budowaniu dachów zielonych. Jak powiedziała Denise Eichmann, przedstawicielka firmy, tego typu inwestycje jak ta, którą zrealizowano na dachu Riverside Medical Center, stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych pokryć dachowych. Roślinność oraz gruba warstwa podłoża działa jak izolacja termiczna, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz chłodzenia nawet o 20%. Mniejsze zużycie energii ma pozytywne przełożenie na redukcję emisji CO2.

źródło i zdjęcie: riversidehealthcare.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT