III edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa"

27 marca 2012 r. we Wrocławiu, w ramach programu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" odbędzie się seminarium inaugurujące kolejną edycję tego przedsięwzięcia. Udział w spotkaniu mogą brać wszyscy uczestnicy procesu inwestycyjnego.

III edycja projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa"

Intencją projektu "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" jest pogłębianie świadomości oraz upowszechnianie wiedzy na temat zrównoważonego projektowania. Cel ten będzie osiągany poprzez inicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji w najciekawszych regionach Polski.

Ważne założenie tego projektu, którego pomysłodawcą i głównym sponsorem jest firma RD bud, dotyczy zacieśnienia współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego: inwestorami, deweloperami, funduszami inwestycyjnymi, biurami projektowymi, dostawcami rozwiązań, generalnymi wykonawcami, biurami projektowymi i przedstawicielami samorządu.

"Naszym celem jest edukacja i wypracowanie zasad współpracy wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego na każdym jego etapie, tak, aby realizacja zrównoważonych budynków stała się faktem. To bardzo ważne, bo podejmowane dziś decyzje będą skutkować poprawą jakości życia użytkowników budynków w ciągu najbliższych lat"- stwierdza Jean Luc Darras, Dyrektor Techniczny w firmie RD bud odpowiedzialny za zrównoważony rozwój.

Każde seminarium odbywające się w ramach cyklu podzielone będzie na część teoretyczną, podczas której odbędą się dyskusje panelowe i praktyczną, prowadzoną w formie warsztatów, w których pod okiem specjalistów wezmą udział uczestnicy seminarium, reprezentujący wszystkie strony procesu inwestycyjnego. W czasie spotkań padną pytania o to, dlaczego warto projektować zrównoważone budynki, jak to robić oraz czy to się opłaca.

Uczestnicy warsztatów będą m.in. pracować nad modelowym projektem budynku biurowego w czterech zespołach obejmujących wszystkie grupy zawodowe zaangażowane w proces inwestycyjny. Punktowana będzie wiedza dotycząca zagadnień efektywności energetycznej budynku, ochrony środowiska, planowania i organizacji budowy, racjonalnej gospodarki terenem i wodą, a także finansowa strona zagadnienia.

"Chcemy, aby seminaria stały się okazją zarówno do zdobycia wiedzy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, jak i do spotkań liderów biznesowych w poszczególnych branżach związanych z procesem inwestycyjnym. Zapraszamy wszystkich do wymiany doświadczeń mając nadzieję, że będą one impulsem do realizacji zrównoważonych inwestycji" - podkreślił Eric Agnello Dyrektor Generalny RD bud.

źródło i zdjęcie: prospectsinpoland.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT