Zrównoważone projektowanie w ramach "Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa"

Drugie spotkanie seminaryjne zatytułowane "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" odbędzie się 24 kwietnia 2012 r. w Katowicach. Seminarium inaugurujące tegoroczny cykl odbyło się 29 marca we Wrocławiu.

Zrównoważone projektowanie w ramach "Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa"

Na terenie katowickiego Euro Centrum przy ulicy Ligockiej 103 spotkają się architekci, deweloperzy, przedstawiciele miasta i wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny oraz wykładowcy Politechniki Śląskiej.

Inicjatorem i sponsorem cyklu spotkań jest francuska firma RD bud Generalny Wykonawca. Celem przedsięwzięcia jest pogłębienie świadomości na temat zrównoważonego projektowania poprzez zainicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkich stron zaangażowanych w proces inwestycyjny w najciekawszych regionach Polski.

"Chcemy, aby seminaria stały się okazją zarówno do zdobycia wiedzy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, jak i do spotkań liderów biznesowych w branżach związanych z procesem inwestycyjnym. Zapraszamy wszystkich do wymiany doświadczeń mając nadzieję, że będą one impulsem do realizacji zrównoważonych inwestycji", zapewnia Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud.

Tematyka zrównoważonego projektowania w ramach "Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa" poruszana będzie w Katowicach również podczas dyskusji panelowej, w której weźmie udział architekt miasta Katowic Michał Buszek i Mirosław Czarnik - prezes Górnośląskiego Parku Przemysłowego. Uczestnikami będą też przedstawiciele deweloperów inwestujących w mieście.

W drugiej części seminarium "Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" odbędą się praktyczne warsztaty, które poprowadzi Buro Happold i architekt Tomasz Konior z Konior Studio. Uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na grupy, w których będą dyskutować na temat elementów branych pod uwagę w procesie planowania i projektowania zrównoważonego miasta. Elementy te będą rozpatrywane w odniesieniu do konkretnych problemów Katowic.

Praca grup odbędzie si w oparciu o pomoce multimedialne. "U podstaw większości miejskich problemów leży brak zintegrowanego planowania urbanistycznego. Podczas prowadzonych warsztatów będziemy skupiać się na analizie potencjału miasta w celu identyfikacji oraz rozwiązania konkretnych problemów", wyjaśnia Marek Dąbrowski z Buro Happold.

Projekt "Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa" realizuje koalicja firm działających na rzecz propagowania zrównoważonego budownictwa. Łączy ona przedsiębiorstwa z różnych branż budowlanych, przedstawicieli biur architektonicznych, producentów, deweloperów, wykonawców i zarządców budynków.

W 2012 r. do koalicji dołączyło Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Polski Związek Firm Deweloperskich, pracownia architektoniczna Broadway Malyan, kancelaria prawna Certo, firma Kerakoll oferująca globalne rozwiązania w dziedzinie materiałów i usług w technologii GreenBuilding oraz firma Autodesk - dostawca rozwiązań do projektowania 3D.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Rada Architektury, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Polski Związek Firm Deweloperskich, Forum Odpowiedzialnego Rozwoju i Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Katowicach. Organizatorem seminariów jest firma Bluevine Consulting.

źródło i zdjęcie: Bluevine Consulting

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT