Nowoczesne zastosowanie płyt z wełny drzewnej Heraklith

Produkty z serii Heraklith firmy Knauf Insulation otrzymały w listopadzie 2012 r. prestiżowy certyfikat Blue Engels ("Błękitny Anioł"). To niemieckie odznaczenie przyznawane jest materiałom budowlanym, które są przyjazne środowisku naturalnemu.

Nowoczesne zastosowanie płyt z wełny drzewnej Heraklith

Wełna drzewna jest interesującym materiałem budowlanym, chętnie wykorzystywanym przez architektów. Produkt posiada ciekawy design (może być produkowany w nieograniczonej gamie kolorów) i jest przy tym bardzo wytrzymały. Płyty z wełny drzewnej odporne są na uderzenia, bardzo dobrze pochłaniają dźwięk, jednocześnie posiadając przy tym właściwości termoizolacyjne. Najczęściej stosowane są do wykańczania biur, hal i obiektów sportowych, można je bowiem łączyć z innymi ciekawymi materiałami, takimi jak szkło czy beton. Dzięki temu nowoczesne przestrzenie biurowe nabierają niepowtarzalnego charakteru.

Zastosowanie płyt z wełny drzewnej Heraklith

Firmy wynajmujące powierzchnie biurowe coraz więcej uwagi zwracają nie tylko na architekturę budynków czy ich lokalizację, ale również na aspekt sprzyjający efektywności pracy. Jednym z nich jest poziom hałasu. Dlatego też, w celu zapewnienia odpowiednich norm akustycznych, producenci materiałów budowlanych stawiają sobie coraz wyższe wymagania. Płyty z wełny drzewnej Heraklith mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są jako okładzina dźwiękochłonna ścian i sufitów oraz izolacja cieplna, akustyczna i dźwiękochłonna stropów garaży podziemnych. W zależności od tego, czy są wykonane w 100% z wełny drzewnej, czy też z wełny i dodatków, różne będą ich właściwości termoizolacyjne, mówi Krzysztof Sobkowiak, manager z firmy Knauf Insulation.

Nowoczesne rozwiązania dzięki Płytom z wełny drzewnej Heraklith

Płyty z wełny drzewnej Heraklith wykonywane są w najwyższych standardach. We wrześniu 2012 r. fabryka firmy Knauf Insulation w miejscowości Zalagerszeg na Węgrzech przeszła gruntowną modernizację. Od 1960 r. wytwarzano tam płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm. W odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie rynku firma postanowiła zmodernizować linię produkcyjną, dzięki czemu oferta została poszerzona o płyty szerokości 600 mm. Korzyść dla klienta idzie w parze z korzyścią dla fabryki Knauf Insulation, która dzięki modernizacji jest w stanie zaoszczędzić dużo więcej energii. Modernizacja fabryki, umożliwia wyprodukowanie jednocześnie płyty z wełny drzewnej o szerokości 500 mm, jak również  600 mm, bez potrzeby zmiany prasy. Dzięki temu fabryka jest dużo bardziej wydajna i nowoczesna.

Dzisiejszy rynek stawia producentom materiałów budowlanych bardzo duże wymagania. Firma Knauf Insulation dba o środowisko naturalne. Świadczy o tym fakt, że w naszych fabrykach wprowadzony został Wspólnotowy System Ekozarządzania i Audytu (EMAS), który zapewnia najwyższe standardy produkcyjne. Dodatkowo, na bieżąco unowocześniamy linie produkcyjne, tak by były one w pełni nowoczesne i przystosowane do zmieniających się warunków rynkowych, dodaje Krzysztof Sobkowiak.

źródło i zdjęcie: Knauf Insulation

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT