PRODUCENCI
Knauf Insulation
ul.17 Stycznia 56, 02-146  Warszawa
tel. 22 36 95 900

Knauf to firma rodzinna założona w 1932 roku przez braci Karla i Dr. Alfonsa N. Knauf. Dziś ich synowie, dyrektorzy Baldwin i Nikolaus Knauf prowadzą firmę składającą się z licznych przedsiębiorstw, w bliskiej współpracy z pozostałymi członkami rodziny.

Knauf - wielki międzynarodowy producent materiałów budowlanych i systemów konstrukcyjnych, pomimo swoich rozmiarów nadal pozostaje firmą rodzinną. Dzięki jasnej wizji rozwoju, prostym schematom podejmowania decyzji, kulturze innowacji oraz bogactwu pomysłów zgłaszanych przez pracowników, Knauf jest nowoczesną firmą.

Zaczynając jako zakład przetwarzający gips w Niemczech, firma Knauf rozwinęła się i zdywersyfikowała swoją działalność stając się korporacją globalną działającą w różnych branżach i oferującą następujące produkty oraz usługi:

  • Produkty z gipsu włączając płyty gipsowo-kartonowe, tynki, listwy kierunkowe oraz podkłady posadzkowe z płyt gipsowo-kartonowych wytwarzane przez pionowo zintegrowane przedsiębiorstwa;
  • Izolacja z wełną szklanej, wełną kamiennej, polistyrenu ekstrudowanego, polistyrenu ekspandowanego, poliuretanu oraz izolacja z wełny drzewnej i cementu;
  • Inne produkty budowlane takie jak płytki sufitowe, metalowe kształtowniki walcowane oraz specjalne systemy tynkowania ścian.

Będąc częścią grupy Knauf, Knauf Insulation reprezentuje jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej na świecie. Mając zakłady produkcyjne w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, roczny przychód ze sprzedaży przekracza 1 miliard Euro.

Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji na świecie oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach prywatnych i w zastosowaniach przemysłowych.

Do oferowanych produktów można zaliczyć wełnę szklaną, wełnę kamienną, ekspandowany polistyren, ekstrudowany polistyren dostępne pod nazwami Thermolan®, Rocksilk® i Polyfoam®. Knauf Insulation jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska produkując wyrobów z przetworzonych materiałów.

ROZWIŃ OPIS