Konferencja pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB"

Zagadnienia związane z rzetelną certyfikacją w aspekcie rozwoju zrównoważonego są w Polsce nadal niejasne. Szansą na uporządkowanie tej sfery może się okazać niemiecki certyfikat DGNB, odnoszący się do europejskich standardów.

Konferencja pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB"

Z uwagi na zmniejszającą się dostępność zasobów naturalnych, energetyczny kryzys oraz problemy środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, konieczne jest szerokie spojrzenie na budownictwo zrównoważone. Od 2020 r. wszystkie nowo budowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne. Już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.

PLGBC i Knauf Insulation - organizatorzy konferencji DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNBPolskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz firma Knauf Insulation organizują 23 kwietnia 2012 r. konferencję poświęconą zagadnieniom budownictwa zrównoważonego. Jednym z głównych tematów będzie certyfikacja LEED, BREEAM i DGNB. Jak się wydaje, certyfikat DGNB jest najbardziej przejrzysty spośród istniejących systemów oceny wielokryterialnej budynków.

Uczestnicy spotkania pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB" omówią kwestie zrównoważonego rozwoju w skali całej aglomeracji miejskiej czy też założenia urbanistycznego oraz pojedynczego budynku.

"Jednym z elementów konferencji będzie również temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli”, mówi Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation.

W konferencji "DZIEŃ ZIEMI oraz Wprowadzenie do DGNB" wezmą udział specjaliści z PLGBC - Rafał Schurma z firmy visio architects and consultants oraz Michał Stangel z firmy ARCA, przedstawicielka firmy Knauf Insulation - Ewa Kosmala, architekt z firmy "Dom i Miasto" - Czesław Bielecki oraz specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB - Dominic Church.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia br. między godziną 10 a 17, w warszawskim hotelu POLONIA PALACE, Al. Jerozolimskie 45. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji mailowej - rejestracja@plgbc.org.pl.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się w serwisie internetowym organizatora: plgbc.org.

źródło i zdjęcia: plgbc.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT