Promocja! Do końca 2018 roku 10% rabatu na grzejniki REGULUS®-system E-VENT

Grzejniki E-VENT dają większą moc ogrzewania o minimum 30%. Sprawdzą się do ogrzewania niskotemperaturowego i dynamicznego.

Promocja! Do końca 2018 roku 10% rabatu na grzejniki REGULUS®-system E-VENT

Możliwości montażu grzejników E-VENT

Grzejniki E-VENT można wykorzystać m.in.:

  • w pomieszczaniach, w których planowana jest zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe, przy zamiarze pozostawienia na ścianie grzejników tej samej wielkości;
  • w pomieszczeniach, w których brak miejsca na zamontowanie grzejnika o odpowiedniej mocy;
  • w obiektach o zmiennych, trudnych do przewidzenia potrzebach grzewczych lub w pomieszczeniach użytkowanych sporadycznie;
  • dla wyrównania temperatury (wentylatory wspomagają mieszanie się powietrza w pomieszczeniach o dużej kubaturze) i wspomagania wentylacji pomieszczeń.

Konstrukcja grzejników E-VENT

Grzejniki typu E-VENT zbudowane są tak jak pozostałe grzejniki REGULUS®-system: z miedzi (układ wodny) oraz aluminium (lamele układu oddawania ciepła oraz wszystkie osłony).

Różnica konstrukcyjna znajduje się wewnątrz grzejnika, w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych, to wycięta wnęka o wymiarach 100 x 60 mm, w której znajdują się elementy przyłączeniowe wentylatora.

W dolnej części grzejnika jest otwór z dławikiem do wprowadzenia kabla zasilającego. Grzejniki E-VENT dostępne są w wykonaniu REGULLUS® i SOLLARIUS® w długościach: 60, 100, 140, 180 cm.

Grzejniki E-VENT - praca z wentylatorem i bez

Grzejniki E-VENT z wentylatorem to najlepsze rozwiązanie zwiększające moc grzejnika o minimum 30%. Można również wpływać na moc i dynamikę grzania, stosując trójbiegowy sterownik.

Wentylatory zaopatrzone są w osłonę perforowaną, magnesy do mocowania oraz komplet przyłącza elektrycznego (kabel, gniazdo, wtyczka). Dzięki montażowi na magnesach zespół wentylatorowy bardzo łatwo wpiąć i wypiąć z wnęki grzejnika.

Zespół wentylatorowy (wentylator) można zakupić w komplecie z grzejnikiem E-VENT lub odłożyć jego zakup na przyszłość, mając już zamontowany grzejnik przystosowany do takiej opcji.

W takim przypadku należy jedynie pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej (gniazdko lub kabel przyłączeniowy). Grzejnik E-VENT może pracować jak zwykły grzejnik, np. w okresach przejściowych, gdy potrzeby grzewcze są niewielkie, wentylator można wypiąć i nie korzystać ze wspomagania. 

Więcej informacji na stronie: www.regulus.com.pl

Źródło i zdjęcie: REGULUS®-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT