Dynamiczne grzejniki REGULUS-system

Grzejniki ścienne oraz kanałowe REGULUS-system są najbardziej dynamicznym produktem wśród wszystkich grzejników wodnych z racji swej małej masy całkowitej połączonej z ogromną powierzchnią wymiany ciepła z otoczeniem. Ich dynamika wynika także z wysokiej sprawności w pobieraniu ciepła z wody instalacyjnej i skutecznym przekazywaniu tego ciepła otoczeniu. Takie ogrzewanie łatwo uruchomić i zatrzymać. Bezwładność systemu jest minimalna.

Dynamiczne grzejniki REGULUS-system

Badania przeprowadzone w Instytutach Badawczych potwierdzają ich niezwykłą dynamikę pracy niezależnie od temperatury czynnika grzewczego. Ponadto dzięki zastosowaniu regulusów użytkownik ma wpływ na wybór oraz zmianę strategii ogrzewania w zależności od trybu życia, czasu pracy a także ma pełną możliwość ekonomicznego spożytkowania pojawiających się często uzysków ciepła.

TO OPTYMALNE ROZWIĄZANIE DLA INTELIGENTNYCH DOMÓW I KLUCZOWE DLA KOMFORTU CIEPLNEGO

Dynamiczne grzejniki REGULUS-system - energooszczędne i łatwo sterowalne ogrzewanie
także dla instalacji niskotemperaturowych

Grzejniki ścienne oraz kanałowe REGULUS-system cechuje m.in.:

 • specyficzna budowa - układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła z aluminium,
 • wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego - miedź i aluminium,
 • mała masa całkowita grzejnika wraz z wodą,
 • duża powierzchnia wymiany ciepła - znacznie większa niż w innych typach grzejników.

REGULUSY - GRZEJNIKI NISKOTEMPERATUROWE

Budową grzejniki REGULUS-system przypominają chłodnicę. Stanowią wysokosprawny wymiennik ciepła. W miedzianej wężownicy płynie woda instalacyjna, a ciepło przekazywane jest do otoczenia poprzez aluminiowe emitery ciepła. Ciepło oddawane jest poprzez konwekcję i radiację (promieniowanie) dzięki czemu ciepło rozprowadzone jest w pomieszczeniu bardzo równomiernie. Prócz masy, drugim ważnym parametrem odróżniającym od innych grzejników jest powierzchnia wymiany ciepła. Bardzo duża powierzchnia kontaktu oznacza sprawniejsze grzanie w niskich parametrach czynnika grzejnego.

WENTYLATORY WSPOMAGAJĄCE GRZANIE - GRZEJNIKI JESZCZE BARDZIEJ DYNAMICZNE

W ofercie REGULUS-system dostępne są grzejniki ścienne oraz kanałowe zaopatrzone we wspomagające grzanie wentylatory. Zastosowanie wentylatora, może znamiennie podwyższyć moc grzejników ściennych oraz zestawów kanałowych, bez zwiększania ich gabarytów. Wentylator zwiększa schłodzenie czynnika grzewczego w grzejniku, a co za tym idzie zwiększa oddawaną przez grzejnik ilość ciepła do pomieszczenia – można zatem uzyskać większą moc bez zmiany rozmiarów grzejnika. Rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniem, wiążę się z rozwojem niskotemperaturowych źródeł ciepła takich jak kotły kondensacyjne czy też pompy ciepła. Rozwija się budownictwo pasywne lub zbliżone do pasywnego i potrzeby grzewcze obiektów ulegają stałemu obniżeniu.

UŻYTKOWNIK POWINIEN I JEST W STANIE, NIEZWYKLE PRECYZYJNIE STEROWAĆ ILOŚCIĄ WYPRODUKOWANEJ I ZUŻYWANEJ NA CELE GRZEWCZE ENERGII.

Czasowe, maksymalnie długie, całkowite wyłączenie procesu grzania, np. podczas naszej nieobecności w domu, jest możliwe właśnie dzięki zastosowaniu dla celów grzewczych emitera ciepła pracującego dynamicznie, jakim jest grzejnik wspomagany wentylatorem. Nie należy się obawiać takiego rozwiązania, gdyż praca wentylatorów jest bardzo cicha, istnieją też ich opcje niskonapięciowe – 12 V.

Grzejniki ścienne REGULLUS
- owalna górna osłona
- pofalowany front
- dostępne wersje: PLAN – płaską gładka powierzchnia, E-VENT – grzejnik z wentylatorem

Grzejniki ścienne SOLLARIUS
- płaska górna osłona
- pofalowany front
- dostępne wersje: PLAN – płaską gładka powierzchnia, DECOR - wąski, wysoki grzejnik z płaską gładką powierzchnią, DUBEL - grzejnik o podwójnej grubości (18 cm), S-CORNER - grzejnik narożny, kąt 90° (suma długości ramion 200 cm - mogą być różnej długości), E-VENT - grzejnik z wentylatorem

Ogrzewanie kanałowe

 • grzejniki kanałowe z konwekcją naturalną CANAL - modele SOLO, DUO, QUATTRO, DUBEL
 • grzejniki kanałowe modułowe z konwekcją naturalną FRACTAL CANAL - modele DUO100, QUATTRO150
 • grzejniki kanałowe z cyrkulacją powietrza wymuszoną wentylatorem CANAL VENT - modele TRIOVENT, QUATTROVENT

GRZEJNIKI ŚCIENNE I KANAŁOWE Z WENTYLATOREM - CECHY SZCZEGÓLNE

 • dzięki wentylatorowi urządzenie grzeje ze zmienną mocą, dopasowującą się do potrzeb użytkownika, zwiększa się jego moc, istnieje także możliwość sterowania dynamiką grzania (opcja);
  rozwiązanie opracowane dla układów niskotemperaturowych, ekologicznych źródeł ciepła takich jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła, wieloźródłowe układy z buforem c.o.;
 • do zastosowania w każdego typu instalacji - z miedzi, plastiku (przeznaczonego do pracy w instalacji c.o.) czy tradycyjnej stalowej, może współpracować z różnymi źródłami ciepła: kotłami elektrycznymi, gazowymi, olejowymi, a także miejskimi sieciami ciepłowniczymi;
 • może pracować w instalacji również po wyłączeniu lub zdemontowaniu wentylatora, zachowuje się wtedy jak standardowy grzejnik wodny;
 • dzięki dużej mocy oraz szybkiemu rozprowadzeniu ciepła w pomieszczeniu, grzejniki z wentylatorem doskonale nadają się do ogrzewania wnętrz o dużej kubaturze. Wentylator zwiększający moc grzejnika jest również bardzo przydatny w sytuacji kiedy konieczne jest szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu, np. w okresach chłodniejszych lub w obiektach użytkowanych okresowo przy włączeniu do użytkowania.

PRODUKT DLA MYŚLĄCYCH PERSPEKTYWICZNIE

Instalacja grzewcza jest trwale związana z każdą budowlą, a układ dystrybucji ciepła (grzejniki) powinien być uniwersalny i rozwojowy. Zatem należy poszukiwać grzejnika trwałego, pracującego ekonomicznie, zapewniającego komfort cieplny i zdrowy mikroklimat wnętrz mieszkalnych.

Regulusy to grzejniki w 100% zbudowane z miedzi i aluminium, nierdzewne, odporne na wysokie ciśnienia. Sprawnie współpracują z każdym źródłem ciepła. Gwarancja 25 lat. Zbudowanie instalacji z grzejnikami REGULUS-system czy to ściennymi, czy kanałowymi będzie zawsze oszczędniejsze, niż instalacji z każdymi innymi grzejnikami, właśnie z powodu ich unikalnej dynamiki pracy.

IM DROŻSZE PALIWO, TYM WIĘKSZA KORZYŚĆ Z REGULUSÓW, tym więcej jest do zaoszczędzenia poprzez kolejne lata eksploatacji. To produkt dla myślących perspektywicznie.

źródło i zdjęcie: REGULUS

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT