Zmiękczacze wody w instalacjach domowych

Zastosowanie zmiękczaczy wody w instalacjach domowych poprawia właściwości parametrów fizyko-chemicznych wody, a zarazem zabezpiecza urządzenia zasilane wodą przed nadmiernym zużyciem.

Zmiękczacze wody w instalacjach domowych

Twarda woda powoduje odkładanie się kamienia w rurach instalacji wodnej i na elementach grzejnych podgrzewacza wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn przyspieszając ich zniszczenie i znacznie zwiększając zużycie energii. Jak wykazały badania już 3 milimetry osadu na elementach grzewczych powoduje zwiększenia zużycia energii o 33%. Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu, żelaza itp. Niszczą tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, uniemożliwiają tworzenie się piany, podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.

Aby temu zapobiec firma Belsan proponuje całą gamę zmiękczaczy. Woda przepływająca przez żywicę jonitową zamkniętą w zbiorniku z odpornego na korozję tworzywa sztucznego pozostawia jony odpowiedzialne za twardość wody. Proces ten trwa do momentu nasycenia żywicy po czym następuję regeneracja inicjowana impulsem z zegara lub w wersji wolumetrycznej z licznika wody.

Głowica sterująca firmy FLECK włącza kolejno procesy płukania wodą i solanką czerpaną z będącego na wyposażeniu oddzielnego zbiornika. Po okresie regeneracji aparat jest gotowy do dalszej produkcji miękkiej wody. Belsan w swojej sprzedaży ma również ekonomiczne wersje zmiękczaczy TWIN z dwoma butlami i jedną głowicą. Aparaty TWIN są wprost niezastąpione w przypadku wahań zużycia wody i produkcji „non stop", przez całą dobę, ponieważ gdy jeden ze zbiorników pracuje drugi się regeneruje lub oczekuje po regeneracji. Regeneracja następuje naprzemiennie w każdej z butli po przepływie określonej ilości wody, jest inicjowana impulsem z miernika wody.

źródło i zdjęcie: Belsan


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT