Problem smogu a działania rządu

18 września, w Ministerstwie Rozwoju, odbyła się konferencja pt. "Jak rozwiązać problem smogu". Było to pierwsze wydarzenie poświęcone wyłącznie problematyce smogu, podczas którego spotkali się przedstawiciele administracji państwowej z reprezentantami środowisk drugiego i trzeciego sektora.

Problem smogu a działania rządu

Premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie zaangażowania rządu w działania antysmogowe. Mówiąc o problemie ubóstwa energetycznego w Polsce, zapowiedział przeznaczenie środków z opłaty recyklingowej w pierwszej kolejności na wymianę kotłów w gospodarstwach domowych.

Przeznaczymy środki z eliminacji torebek foliowych na dopłaty dla ludzi, których dzisiaj nie stać na dobrej jakości kotły i paliwo. W najbliższych latach kilkaset milionów złotych zostanie przeznaczonych na zmniejszenia ubóstwa energetycznego i dystansu energetycznego do najwyżej rozwiniętych krajów, powiedział.

Wiceszefowa resortu rozwoju, Jadwiga Emilewicz zapewniła o wprowadzeniu norm jakości węgla wraz ze szczelnym systemem kontroli do końca tego roku. Przypomniała też, że 1 października wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie kotłów.

Podczas konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne, rozmawiano między innymi o problemie niskiego standardu energetycznego polskich domów, problemie ubóstwa energetycznego, zasadach dobrego tworzenia systemów dofinansowania oraz o możliwościach przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza przez sektor transportu.

źródło i zdjęcie: Efektywna Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT