Stylowe grzejniki we wnętrzach retro

Wyrazistość i nostalgia, przeszłość i awangarda, nasycone kolory i minimalizm – takie kontrasty w aranżacji wnętrz mogą oznaczać tylko jedno: retro! Do tego niesłychanie modnego trendu nawiązują grzejniki Purmo. Modele o czystych, minimalistycznych bryłach i oszałamiającej palecie odcieni, dostojnie surowym designie, który w połączeniu z sentymentalnym wystrojem wnętrza wygląda jak nowoczesna rzeźba, nadająca wnętrzu galeryjnego rozmachu.

Stylowe grzejniki we wnętrzach retro

Mieszkać w stylu retro to znaczy nadawać przestrzeni wyrazistej osobowości. Trzeba odwagi, żeby w brawurowy sposób łączyć ze sobą rożne epoki, style, kolory czy tendencje. Dlatego wnętrza urządzone w tym stylu silnie wpływają na odbiór ich mieszkańców i stanowią zwierciadło ich bogatych osobowości. Dodatkowym ich atutem jest możliwość wyboru odpowiedniego koloru z palety barw RAL.

Retro nie jest kopiowaniem dawnych stylów, ani przeciążaniem przestrzeni antykami. Nie ogranicza się do jednej epoki. Tapetę w hipisowskim stylu wzornictwa lat 60. łączy z żyrandolem o barokowym przepychu, a zaokrągloną lodówkę z lat 50 z połyskującymi elementami disco lat 80. Bez względu na elementy tej układanki grzejniki Purmo: Kos V, Paros V i Plan Ventil Compact wpisują się w każdy z możliwych kolaży. Te trzy modele we wnętrzu retro są nie tylko niezastąpionym źródłem ciepła, ale także oryginalnym, śmiałym w formie, kolorze i fakturze dodatkiem.

Pionowy grzejnik Kos V odznacza się minimalistycznym designem, zamkniętym w czystych, prostych liniach, idealnie płaskiej płycie czołowej i łagodnie zaokrąglonych krawędziach. Zgodnie z zasadą stylu retro łączy piękno projektu z funkcjonalnością: został skonstruowany tak, aby wykorzystać wąską powierzchnię ścian np. w pobliżu dużych okien i drzwi. Kos V dostępny jest też w niezwykle efektownym wykończeniu INOX, w którym przednia płyta oraz osłony boczne wykonane są ze stali nierdzewnej, co jest odpowiedzią na industrialne trendy we współczesnej architekturze i aranżacji wnętrz.  Paros V to również grzejnik pionowy, którego design wystrzega się ostrych krawędzi i załamań. Panel frontowy w tym modelu stanowi całość z osłonami bocznymi, a jego harmonijna linia przypomina wzornictwo lat 50. Paros V dostępny jest w czterech szerokościach i trzech wysokościach.
Plan Ventil Compact to z kolei grzejnik poziomy o idealnie gładkiej płycie czołowej i niezwykle estetycznym wykończeniu. Uniwersalny design sprawia, że podobnie jak poprzednie grzejniki, idealnie komponuje się w różnych rodzajach wnętrz i stanowi ekskluzywny, nowoczesny akcent, nadający pomieszczeniu retro współczesnego charakteru.

Wybrane przez nas trzy modele grzejników Purmo wyglądają we wnętrzach jak nowoczesne rzeźby i mogą stanowić oryginalne centrum całego pomieszczenia, ocieplonego łagodniejszymi dodatkami, tkaninami o radosnych odcieniach czy przedmiotami kojarzonymi np. z wzornictwem PRL-u.

źródło i zdjęcie: Rettig Heating


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT