System ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL – CIEKAWE REALIZACJE

Ogrzewanie kanałowe REGULUS®-system CANAL bardzo często stosowane jest w obiektach użyteczności publicznej o charakterze kulturalnym. Tej wysokiej jakości system grzewczy jest znakomity do ogrzewania nowoczesnych wnętrz, z charakterystycznymi dużymi przeszkleniami i szklanymi elewacjami. Ważnym aspektem systemów grzewczych w tego rodzaju budowlach jest estetyka, która w przypadku kanałów grzewczych odnosi się głównie do materiału, technologi wykonania oraz koloru podestów. Dzięki szerokiej ofercie podestów grzejniki REGULUS®-system CANAL harmonijnie wpisują się w kompozycję współczesnych obiektów, można zastosować szczeble drewniane w wersji surowej lub impregnowanej, szczeble z aluminium, surowego, malowanego czy anodowanego, a także ze stali szlachetnej. Poniżej przedstawiamy dwa ciekawe przykłady zastosowania ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL z aluminiowymi podestami malowanymi na biało i anodowanymi na czarno.
System ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL – CIEKAWE REALIZACJE


Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to niewątpliwie jedna z najciekawszych inwestycji ostatnich lat w naszym kraju. Projekt zdobył najważniejszą europejską nagrodę architektoniczną im. Miesa van der Rohe, został również uznany za Najlepszy projekt architektoniczny roku w konkursie Eurobuild Awards 2014. Do ogrzewania obiektu wykorzystano m.in. grzejniki kanałowe REGULUS®-system. W dwóch ścianach budowli umieszczono duże kwadratowe przeszklenia, wzdłuż których, na całej długości ściany zamontowano system ogrzewania kanałowego przykryty ażurowym podestem. Takie rozwiązanie nie dekomponuje przestrzeni. Jedynym widocznym elementem systemu jest podest przykrywający kanał. Architekci postawili na aranżacyjną spójność, dlatego też wybrali aluminiowe poprzeczne szczeble malowane na odcień bieli, który harmonizuje z bielą pionowych paneli na ścianie i białą geometryczną posadzką.

Projekt Miejskiego Domu Kultury Koszutka filia Dąb w Katowicach w przeciwieństwie do szczecińskiej filharmonii charakteryzują bardzo duże przeszklenia. Szklana nowoczesna bryła idealnie współgra z istniejącymi wokół budynkami o typowych dla tego regionu ceglanych fasadach. Do ogrzewania całej budowli wybrano grzejniki kanałowe REGULUS®-system, umieszczając je wzdłuż wszystkich przeszkleń. W zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia dobrano odpowiedni typ grzejników kanałowych, wizualnie systemy różnią się jedynie szerokością podestu, który przykrywa kanał grzewczy. Do wszystkich pomieszczeń wybrano kontrastowy w stosunku do posadzki, aluminiowy, anodowany na czarno podest, który koresponduje z czarnymi profilami przeszkleń. W holu, który został wyłożony takim samym klinkierem jak na placu przed budynkiem, czarne szczeble podestu podkreślają industrialny charakter wnętrza, w sali baletowej wraz z czarnymi lampami stanowią ciekawy akcent, a w sali audiowizualnej pasują do czarnych obić krzeseł. W tej realizacji podest stał się ważnym elementem wystroju.


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT