Program Mój Prąd 5.0 szansą na ożywienie rynku OZE

Program Mój Prąd 5.0 cieszy się coraz większą popularnością. Firmy oferujące montaż pomp ciepła, fotowoltaiki czy kolektorów słonecznych mogą tak konstruować swoje oferty, aby dzięki rządowym dopłatom umożliwić klientom odzyskanie nawet 58 tysięcy złotych z inwestycji w odnawialne źródła energii.

Program Mój Prąd 5.0 szansą na ożywienie rynku OZE

Aby skutecznie pozyskać nowe zamówienia, firmy działające na rynku OZE powinny starannie dobierać dostawców sprzętu tak, aby oferowany przez nich asortyment maksymalnie pokrywał się z możliwościami dofinansowania.

Jedną z firm oferujących kompleksowe zaopatrzenie firm instalacyjnych, hurtowni i indywidualnych monterów OZE jest dystrybutor systemów energii odnawialnej OEM Energy.

- W związku z następstwami wojny w Ukrainie i niestabilnym rynkiem cen energii wielu klientów ostatecznych decyduje się na montaż pomp ciepła i fotowoltaiki. Poziom inflacji i dążenie do oszczędności przeciętnego Kowalskiego sprawiają, że możliwość dofinansowania z programu Mój Prąd 5.0 jest ogromnym argumentem przy nowych realizacjach. Dlatego tak skonstruowaliśmy naszą ofertę skierowaną do firm oferujących rozwiązania OZE, aby sprzęt maksymalnie spełniał założenia istniejącego programu – mówi Mariusz Piotrowski, dyrektor sprzedaży w OEM Energy.

- Mamy jednak świadomość, że ze względu na wysokość pojedynczych dofinansować program ten stosunkowo szybko się skończy, stąd mój osobisty apel, aby firmy instalacyjne jak najszybciej docierały z tą informacją do swoich potencjalnych klientów – dodaje.

W ofercie OEM Energy działającej na rynku B2B przedsiębiorcy znajdą cały asortyment podlegający dofinansowaniu, w tym:

  • pompy ciepła – dofinansowanie w zależności od wyboru rodzaju pompy - do 28 500 zł
  • magazyny ciepła, a w nich zasobniki c.w.u. i bufory - do 5 000 zł
  • kolektory słoneczne - do 3 500 zł
  • magazyny energii - do 16 000 zł
  • instalacje PV - do 7 000 zł

Nowością w programie Mój Prąd są m.in dopłaty do pomp ciepła, a także zasobników c.w.u zasilanych przez pompę ciepła lub grzałkę elektryczną, a także buforów ciepła zasilanych przez pompę ciepła lub grzałkę elektryczną.

Zbiorniki w myśl programu pełnią rolę magazynów ciepła. W ofercie OEM Energy założenia programu spełniają pompy dziewięciu producentów, w tym pompy Nibe, Heiko, Stiebel Eltron oraz Galmet, a także oferowane w zestawach do nich zbiorniki dedykowane pompom ciepła oraz kolektorom słonecznym – na przykład OEM Ceramic i Hygienic.

Kolejną nowością w programie są także kolektory słoneczne, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy bardzo wzrósł popyt. Dotacja z programu prawdopodobnie jeszcze bardziej pobudzi ten trend.

Program Mój Prąd 5.0 oraz widmo odmrożenia cen energii elektrycznej zwiększają także popularność magazynów energii. Spełniającymi założenia programu urządzeniami są falowniki hybrydowe (np. FoxESS H3, Fronius GEN 24, Kostal Piko CI), które współpracują z magazynami energii.

Oprócz zwiększenia możliwości autokonsumpcji część z tych urządzeń oferuje możliwość zasilania awaryjnego czy asymetrycznego zasilania sieci.
 
Oprócz programu Mój Prąd funkcjonują także inne formy dofinansowań, w tym lokalnych – takich jak np. dofinansowanie w ramach Działania 10.6 programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Obejmuje ono m.in instytucje ochrony zdrowia, administrację publiczną czy instytucje edukacyjne. Współpracą w dziedzinie dużych inwestycji zajmuje się w OEM Energy dział dedykowany farmom i elektrowniom fotowoltaicznym, który prowadzi klientów instytucjonalnych od projektu do realizacji inwestycji związanych z EPV.

- Serdecznie zapraszam do zakupów na naszej platformie B2B, która znajduje się pod adresem www.b2b.oemenergy.pl – podsumowuje M. Piotrowski.

źródło i zdjęcia: OEM Energy

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT