Instalacja LED firmy Philips oświetla ulicę w Krakowie

Na ulicy Wielickiej w Krakowie rozpoczął się test nowoczesnego oświetlenia LED firmy Philips Lighting. Po projektach w Gorzowie Wielkopolskim i Warszawie, Kraków to kolejne polskie miasto, które do oświetlenia ulicznego w polskich miastach, wykorzystuje diodowe rozwiązania tego producenta.

Instalacja LED firmy Philips oświetla ulicę w Krakowie

Philips Lighting Poland wraz z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wykonał instalację dziesięciu opraw LED’owych Philips SpeedStar. Instalacja LED firmy Philips oświetla ulicę Wielicką w Krakowie. Po drugiej stronie nadal znajdują się oprawy starego typu. Pozwoli to na wykonanie pomiarów jakości obu systemów oświetlenia w tych samych warunkach.

Test instalacji LED firmy Philips będzie trwał rok. Po jego zakończeniu, oprawy pozostaną na latarniach jako docelowe oświetlenie. To pierwsza realizacja technologii LED tej klasy użyty do oświetlenia ulic Krakowa.

Technologia oświetlenia LED to ciekawa alternatywa dla władz miejskich. Samorządy muszą w równym stopniu dbać o normy oświetleniowe jak i o przestrzeganie ograniczeń poboru mocy i emisji CO2.

Zastosowana w krakowskim projekcie nowa oprawa LED to rozwiązanie, które które wywiera minimalny negatywny wpływ na środowisko naturalne. Inną zaletą jest także długi okres eksploatacji przy jednoczesnych niskich kosztach konserwacji. Wszystko to powoduje, że ta energooszczędna oprawa jest doskonałym rozwiązaniem dla systemów oświetlenia dróg i ulic.

źródło i zdjęcie: lighting.philips.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT