Złote Medale targów Instalacje przyznane

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Złote Medale targów Instalacje przyznane

Międzynarodowe Targi Instalacyjne Instalacje to największe w Europie środkowo - wschodniej wydarzenie skierowane do sektora instalacyjnego, które niezmiennie cieszy się zaufaniem profesjonalistów licznie odwiedzających kolejne edycje targów. To doskonała okazja do zapoznania się z trendami rozwoju branży, a także z nowościami produktowymi oraz technologicznymi.

Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. Edwarda Szczechowiaka, dyrektora Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej uhonorował 13 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal na targach Instalacje oraz 1 produkt zgłoszony na targach Kominki. Wszystkie przyznane Złote Medale targów Instalacje są nagrodami równoważnymi.

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Instalacje 2012:

  • Hybrydowy system nawiewno- wywiewny Flow-Mag UNIWERSAL sp. z o.o., Katowice

System Flow-Mag zaprojektowany został w celu zapewnienia właściwych poziomów higienicznych i normatywów dla powietrza w szeroko rozumianym budownictwie mieszkaniowym. Dedykowany jest dla wentylacji zbiorczej w budynkach mieszkaniowych.

  • Pojemnościowy wymiennik ciepła z trzema wężownicami Noel Wymienniki Ciepła, Wrocław

Pojemnościowy wymiennik ciepła z trzema wężownicami to innowacyjne urządzenie na rynku branży grzewczej. Umożliwia połączenie kilku źródeł ciepła do zasilania wielu układów c.o. i c.w.u. jednocześnie. Akumuluje wyprodukowane ciepło, przekazując je odbiornikom ciepła w odpowiednim czasie dla potrzeb użytkownika.

  • Moduł kominowy ISO-BLOCK ONTOP POLSKA sp. z o.o., Wiewiórczyn oraz ONTOP B.V., Holandia

ISO-BLOCK to innowacyjne przejście przez dach i strop, które jest bezpieczne pożarowo i energooszczędne. Przy urządzeniach takich jak Kominki na drewno, piecyki gazowe i inne urządzenia grzewcze pojawiają się określone problemy i zagrożenia. ISO-BLOCK zapewnia bezpieczeństwo pożarowe, chroni środowisko przez swoją energooszczędność, rozwiązuje problemy związane z kondensatem, jest propozycją bardzo estetyczną i dającą wiele wariantów wykończeń. Spełnia standardy domu pasywnego.

  • Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS CRYSTAL TERMET S.A., Świebodzice

Kocioł kondensacyjny firmy Termet ECOCONDENS CRYSTAL to nowoczesne i niezawodne urządzenie przeznaczone do instalacji c.o. oraz c.w.u. Kocioł oferuje pełne wykorzystanie techniki kondensacyjnej osiągając sprawność 108%. Cechuje się kompaktowymi rozmiarami, zastosowaniem najnowszej generacji wymiennika ciepła wykonanego z blachy nierdzewnej i wykorzystaniem technologii tzw. "zimnych drzwi". Kocioł może współpracować z systemami solarnymi, wspomagać pracę pomp ciepła oraz pracować w układach kaskadowych.

  • Kurtyno - nagrzewnica ELiS DUO FLOWAIR Głogowski i Brzeziński sp.j., Gdynia

ELiS DUO jest jedynym urządzeniem na rynku, które zapewnia barierę otworu drzwiowego przy jednoczesnym ogrzewaniu pomieszczenia. Dzięki ELiS DUO klient otrzymuje ponad 30% oszczędności poprzez maksymalne wykorzystanie powierzchni handlowej, uzyskanie niższych kosztów eksploatacyjnych oraz zmniejszenie kosztów instalacji. ELiS DUO świetnie nadaje się do pomieszczeń, gdzie walory estetyczne montowanych urządzeń mają duże znaczenie.

  • Przeciwpożarowa klapa odcinająca GRYFIT NEO (EISI20) wraz z modułem EMS CIAT sp. z o.o. Zakład Produkcyjny GRYFIT, Konstantynów Łódzki

Przeciwpożarowa klapa odcinająca GRYFIT NEO jest pierwszą na rynku europejskim klapą, która mając tylko 120 mm grubości posiada klasę odporności ogniowej EIS 120. Dzięki zwartej kompaktowej obudowie, braku wystających lamel klapy poza jej obrys w trakcie jej pełnego otwarcia znalazła ona zastosowanie między innymi jako klapa transferowa NEO -T (EI120) w przegrodach 120 mm.

  • Pompa ciepła IVT Premiumline EQ BOSCH TERMOTECHNIK AB, Szwecja

Pompa ciepła solanka / woda, którą wyróżnia: COP 5,1; sprężarka Scroll ZH firmy Copeland (410a); elektroniczne sterowanie energooszczędnymi pompami górnego i dolnego źródła, polegające na automatycznej kontroli i utrzymaniu stabilnych paramentów pracy oraz zwiększeniu efektywności, co skutkuje redukcją zużycia o nawet 80% w porównaniu z pompami obiegowymi stosowanymi powszechnie w pompach ciepła.

  • Zawór wielofunkcyjny Ballorex® Venturi FODRV BROEN sp. z o.o, Dzierżoniów

Szczególne zalety osiągane są dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania elementu pomiarowego, jakim jest zwężka Venturiego. Jest połączeniem kulowego zaworu odcinającego i zaworu równoważącego. Zawory Ballorex® Venturi FODRV mają zastosowanie w instalacjach grzewczych, jak i wody lodowej. Dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego zawór posiada możliwości przewyższające obecnie stosowane na rynku takie jak: bezpośredni pomiar przepływu medium przez zawór i dokładne jego nastawienie; dokładność pomiaru przepływu na poziome +/- 3% niezależnie od nastawy; stała wartość Kv zwężki - podana na rączce; możliwość jednoczesnego pomiaru i regulacji przepływu; łatwa i szybka nastawa przepływu za pomocą klucza nimbusowego; niezależność funkcji odcięcia i równoważenia - nastawa nie zmienia się po zamknięciu i ponownym otwarciu zaworu; szybkie odcięcie przepływu poprzez obrót rączki o ¼ obrotu; możliwość montażu zaworu w dowolnej pozycji; nie wymagane odcinki proste przed i za zaworem.

  • Złączki i kształtki zaprasowane Kisan WL KISAN sp. z o.o., Kańczuga

Złączki KISAN WL stanowią III generację złącz zaprasowywanych w Systemie Kisan. Złącza charakteryzują funkcje: kontrolowanego przecieku, kontroli obsadzenia rury, przytrzymywania nie zaciśniętej rury, zabezpieczenia o-ringów przed zniszczeniem, zaprasowania połączenia dwoma profilami szczęk KI oraz TH.

MAGNA3 jest najbardziej efektywną energetycznie dużą pompą obiegową. Oprócz funkcji AUTOADAPT pompa MAGNA3 jest wyposażona w dwa nowe tryby sterowania: FLOWADAPT i FLOWLIMIT, dzięki którym zawory równoważące są w większości przypadków zbędne. MAGNA3 ma wbudowany licznik energii cieplnej. Pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami pracy pompy zapewnia innowacyjny bezprzewodowy interfejs z programem sterujący Grundfos GO.

Wkład kominkowy Mila Gilotyna 16 kW z szamotem wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 4 mm, natomiast komora spalania wyłożona jest ceramiką ogniotrwałą. Palenisko w układzie poziomym wyposażone jest w łożyskowany system lift up, czyli system podnoszonych drzwiczek, a także dodatkowo w standardzie kominek posiada system czystej szyby, dolot powietrza z zewnątrz oraz nowoczesny uchwyt, umożliwiający sprawniejsze zamykanie drzwiczek kominka.

źródło i zdjęcie: Instalacje.mtp.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT