Wielootworowe baterie w nowoczesnych łazienkach

Podczas urządzanie salonu kąpielowego dużą wagę przywiązujemy do wyboru wanny i glazury. Armatura traktowana jest często po prostu jako uzupełnienie aranżacji. Nie jest to właściwe podejście.

Wielootworowe baterie w nowoczesnych łazienkach

Wielootworowe baterie w praktyce

W przypadku gdy nasz wybór pada na nowoczesne baterie, takie jak wielootworowe, należy pomyśleć o nich zdecydowanie wcześniej niż na etapie dobierania dodatków.

Różnice między tradycyjną baterią są znaczące - wylewka, uchwyty do regulacji strumienia i temperatury, rączka natrysku, to wszystko montuje się osobno, każdą w oddzielnym otworze.

Na rynku dostępne są także baterie trzy-, cztero- albo pięciootworowe. Otwory pod baterię powstają często na rancie wanny, który powinien mieć z tego względu odpowiednią szerokość.

Inną z możliwości jest umieszczenie baterii na obudowie wanny albo na specjalnej półce tuż przy wannie. Warto pamiętać, aby przewidzieć miejsce na wewnętrzny mechanizm czy stelaż baterii – niewidoczny na zewnątrz, ale potrzebujący przestrzeni, w której można go ukryć.

Ze względu na te czynniki o wyborze rodzaju baterii należy decydować na początku remontu, a nie na jego finiszu. Przyjmuje się, że bateria wielootworowa jest synonimem nowoczesności i luksusu w łazience. Wybrany do przykładowej aranżacji czterootworowy, stojący model Algeo Square zamontowano na półce przy wolnostojącej wannie.

Charakteryzuje się płaską, dość długą wylewką - a na jej końcu znajduje się perlator napowietrzający strumień, dzięki czemu zużywa się mniej wody. Osobno ulokowano płaski uchwyt i nieduży, ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Oddzielnym elementem jest także wyciągana rączka natrysku o minimalistycznej, geometrycznej formie.

Dzięki temu, że wąż natrysku jest niewidoczny nie przeszkadza i nie plącze się podczas kąpieli. Bateria pokryta jest chromowaną powłoką, co zwiększa jej odporność na korozję, a dodatkowo pięknie się błyszczy. Subtelnie eleganckie baterie wielootworowe Algeo Square dobrze się prezentują w przestronnych salonach kąpielowych, urządzonych w stylu retro, vintage czy glamour.

W połączeniu z białką cegłą, delikatnymi sztukateriami, dużymi oknami o klasycznych szprosach oraz podłogą naśladującą tradycyjny parkiet w jodełkę, stworzy atrakcyjną całość.

W strefie umywalki uwagę zwracają wiszące białe półki, nablatowa umywalka w formie misy i szerokie lustro. W jednej łazience dobrze jest montować baterie z tej samej serii. W aranżacji mamy więc nablatowy, stojący model umywalkowy Algeo Square.

Intrygującym uzupełnieniem kompozycji jest toaletka z lustrem i stylowym, drewnianym krzesłem o oparciu z wikliny. Usytuowana w pobliżu wanny, a także okazałej palmy w donicy, tworzy buduarowy klimat.

oD każdego wnętrza, zarówno urządzonego w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu będzie pasowała chromowana bateria wielootworowa Metalia 56. Z czterech osobnych otworów „wyrastają” opływowa wylewka, nieduży uchwyt i przełącznik natrysku.Wyciągana rączka natrysku zakończona jest słuchawką o tradycyjnym kształcie.

Wąż prysznicowy jest ukryty pod wanną. Bateria wyposażona została w regulator ceramiczny FerroClick. Wielootworowa Metalia 57 wyróżnia się swym oryginalnym designem. Posiada przede wszystkim efektowną wylewkę kaskadową, a także niedużą, wyciąganą rączkę natrysku i automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Na tę baterię przewidziany jest siedmioletni okres gwarancyjny.

Źródło i zdjęcia: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE