Nowości w ofercie armatury Ferro

Wiele osób marzy o korzystaniu z łazienki, która wielkością i stylem wyposażenia przypomina salon kąpielowy. Niezależnie jednak od tego, czy rzeczywiście można pozwolić sobie na stworzenie w swoim domu takiej przestrzeni, czy też trzeba zadowolić się bardziej standardowym rozmiarem łazienki, warto przyjrzeć się ostatnim nowościom Ferro.

Nowości w ofercie armatury Ferro

W ofercie marki Ferro zadebiutowały nowe modele uzupełniające znane i cenione kolekcje Algeo i Algeo Square. Są to:

  • czterootworowa bateria wannowa stojąca,
  • bateria podtynkowa wannowa ścienna,
  • mywalkowa podtynkowa z wylewką długości 18 cm,
  • umywalkowa podtynkowa z wylewką długości 22 cm.

Czterootworowa bateria stojąca to świetna propozycja do modeli z szerszym rantem, na którym można posadowić elementy zestawu. Ukryty w obudowie wąż prysznicowy nie będzie się skręcał i zajmował dodatkowego miejsca.

W przypadku nowych modeli w liniach Algeo i Algeo Square warto zwrócić uwagę na podkreślany już wcześniej walor estetyczny. Ukrywają one - czy to pod ścianą, czy to pod obudową wanny - serce armatury, czyli korpus zawierający m.in. mieszacz.

Widoczne są elementy funkcjonalne baterii, takie jak wylewka, uchwyt sterujący wodą, rączka prysznicowa oraz ozdobna rozeta. Rozwiązania te ułatwiają także utrzymanie baterii w czystości ze względu na ograniczoną na zewnątrz liczbę elementów.

Baterie podtynkowe z linii Algeo i Algeo Square są kompletne - w zestawie znajdzie się zarówno jej część natynkową, jak i podtynkową. Wszystkie elementy będą więc do siebie pasować, a montaż całego zestawu będzie znacznie ułatwiony. Dostęp do elementów montowanych w ścianie możliwy jest po zdjęciu rozety.

W przypadku rozwiązań podtynkowych należy także pamiętać o przygotowaniu się do odpowiedniego montażu takiej baterii. Trzeba będzie wykuć w ścianie otwór, w którym schowane zostaną elementy podtynkowe. Należy też przygotować kanały, którymi poprowadzone zostaną rury rozprowadzające wodę.

Zawór Rotondo do umywalek bez przelewu

Na rynku nie brakuje zwolenników klasycznego designu. Właśnie z myślą o nich w ofercie marki Ferro pojawił się nowy zawór spustowy (popularny klik-klak) Rotondo.

Rotondo przeznaczony jest do umywalek bez przelewu. Montaż jest bardzo prosty, a konstrukcja gwarantuje całkowitą wodoszczelność. Wystarczy jeden ruch dłoni, by zamknąć lub otworzyć odpływ wody.

Zawór został wykonany z mosiądzu. Dostępny jest w kolorze starego brązu, który doskonale komponuje się z armaturą w tym samym kolorze.

Źródło i zdjęcie: Ferro

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE