Czym wyróżnia się kocioł gazowy Pulsator?

Według analiz ekspertów średni metraż domu oddawanego do użytku w Polsce w 2018 r. to 144 m2. Każdy inwestor prędzej czy później stanie przed wyborem źródła ciepła a sama decyzja wyprzedzona jest zwykle wielomiesięcznym rozeznaniem oferty, analizą dokumentacji i opinii na temat produktu.

Czym wyróżnia się kocioł gazowy Pulsator?

Czy moc grzewcza Pulsatora nie jest za duża do ogrzewania domów jednorodzinnych?

Wśród bogatej oferty kotłów gazowych kondensacyjnych na polskim rynku na stałe zagościł kocioł pulsacyjny Pulsator francuskiej marki Auer. Najmniejsza moc dostępnych na rynku Pulsatorów to 20 kW.  Doświadczenia użytkowników i opatentowana technologia wskazują wprost: Pulsator to doskonały wybór dla wszystkich właścicieli domów i mieszkań powyżej 100 m2. Także tych z ogrzewaniem podłogowym.

Kotła Pulsator nie można przewymiarować

W odróżnieniu od niektórych kotłów kondensacyjnych w przypadku kotła pulsacyjnego Pulsator nie ma ryzyka jego przewymiarowania. Moc grzewcza dostosowywana jest przez czas pracy kotła, tak więc z urządzenia o mocy 20 kW uzyskać można moc w zakresie od 1 do 20 kW. Pulsator w standardzie wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych, dzięki czemu mamy pewność, że instalacja podłogowa zasilona zostanie wodą o właściwej temperaturze.

Jak przebiega proces spalania gazu w kotle Pulsator?

Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik zastąpiony został komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, zapalana przez świecę zapłonową.

Wybuch mieszanki powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa ponownie się otwiera i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę a każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną.

Na czym polega spalanie pulsacyjne?

Innowacyjność kotła pulsacyjnego wynika m.in. z zastąpienia komory spalania silnikiem pulsacyjnym, wykorzystywanym dotychczas w inżynierii lotniczej. Pulsator wyróżnia się dużą powierzchnią wymiany ciepła oraz opatentowaną budową wymiennika, dzięki czemu mamy do czynienia z możliwie najefektywniejszą wymianą energii.

Nagrzewnica w Pulsatorze ma formę spiralnie skręconych rur. Turbulentny przepływ spalin sprawia, że na wewnętrznej powierzchni wymiennika nie osadza się warstwa ograniczająca wymianę ciepła. Zapewnia to stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennym, niskim poziomie. Doskonała jakość zastosowanych w produkcji materiałów – w tym stali kwasoodpornej INOX 316L gwarantuje dłuższą żywotność niż w przypadku kotłów ze stali nierdzewnej. Co bardzo ważne, Pulsator zasilany być może zarówno gazem ziemnym jak i LPG.

Czy technologia pulsacyjnego spalania w kotle Pulsator jest bezpieczna dla użytkownika?

Technologia wykorzystywana w Pulsatorze jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu - wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo - temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U.

Pulsator o mocy 20kW w trosce o "Czyste Powietrze"

W przeprowadzonych badaniach emisji spalin urządzeń gazowych Pulsator o mocy 20 kW uznany został za najbardziej ekologiczne urządzenie w swojej klasie cenowej. Kocioł ten widnieje w ogólnopolskiej bazie urządzeń spełniających wymagania programu Czyste Powietrze, dostępnej pod adresem https://czyste-urzadzenia.ios.edu.pl/.

Źródło i zdjęcie: Ciepło-Tech Sp.j. - wyłączny dystrybutor marki Auer

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE