Nowość! Pompa ciepła c.w.u. Edel-Woda marki Auer

W nowej ofercie Ciepło-Tech pojawia się znakomita, sprawdzona już na całym rynku europejskim pompa ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej Edel-Woda. Niesamowita sprawność tego urządzenia (COP do do 4,47) sprawia że jest to rynkowy lider.

Nowość! Pompa ciepła c.w.u. Edel-Woda marki Auer

Atuty pompy ciepła do c.w.u. Edel-Woda:

  • koniec ze skażaniem środowiska! Edel pracuje na czynniku R290. Koniec z certyfikacją F-gaz!
  • sto kilkadziesiąt gram czystego chemicznie Propanu czyni cuda - sprawność do 4,47 COP czyli największa w całej rodzinie Edel,
  • super cicha praca 37dB,
  • brak kłopotliwej niekiedy instalacji do odprowadzenia kondensatu,
  • niesamowita prostota podłączeń (bez kłopotliwych "rękawów" wymuszonej wentylacji),
  • możliwość schładzania podłogi latem. Wytworzony na podłodze chłód zamieniany jest na ciepłą wodę użytkową! Czyli c.w.u. bez strat.

W dobie odczuwalnego ocieplenia klimatu a co za tym idzie wręcz „tropikalnych” letnich temperatur coraz większą popularnością cieszy się innowacyjne rozwiązanie francuskiej marki Auer, a konkretnie pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej Edel-Woda.

„Efektem ubocznym” podgrzewania wody użytkowej za pomocą pompy Edel jest chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim. Urządzenie to wykorzystuje temperaturę wody powrotnej z obiegu ogrzewania podłogowego. Jest doskonałą alternatywną dla agregatów wody lodowej.

Podobnie jak w przypadku innych sprzętów marki Auer producent postawił na wysoką jakość wykonania przy nieskomplikowanej budowie oraz na jak najefektywniejsze wykorzystanie energii. Wysokowydajny kompresor pozwala na osiągnięcie wskaźnika wydajności COP na poziomie 4,47.

Inteligentny system sterowania umożliwia ekonomiczną pracę pompy w różnych trybach - ECO/KOMFORT/WAKACJE a także ustawienie pożądanej temperatury wody.

Co bardzo istotne - dzięki opatentowanemu rozwiązaniu Auer chłodzenie pomieszczeń nie generuje dodatkowych kosztów takich jak instalacja wewnętrznych odbiorników chłodu czy znaczny pobór energii elektrycznej, co ma miejsce w przypadku agregatów wody lodowej. Energia pobierana z pomieszczenia za pomocą obiegu ogrzewania podłogowego dzięki specjalnemu modułowi hydraulicznemu przekazywana jest niemal bezpośrednio do podgrzania wody.

Urządzenie Edel-Woda wyróżnia niezwykle wysoki komfort użytkowania - kompaktowe wymiary, kilka wariantów pojemności (od 80 do 270 l) oraz cicha praca pozwalają na jego montaż nawet w przypadku niewielkich inwestycji - także mieszkań. Tak jak w przypadku bliźniaczej siostry Edel-Powietrze zbiornik Edela-Wody wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Pompa wyposażona została w system automatycznego zapobiegania rozwojowi bakterii legionelli, co - jak pokazują ostatnie doniesienia ze świata - ma realny wpływ na nasze zdrowie i życie.

Warto zauważyć, iż podobnie jak dobrze znana klientom pompa do ciepłej wody Edel-Powietrze, Edel-Woda doskonale współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi.

Po więcej informacji na temat pomp ciepła zapraszamy do działu handlowego wyłącznego dystrybutora marki Auer - firmy Ciepło-Tech Sp. J.

Źródło i zdjęcie: Ciepło-Tech

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE