Ogrzewanie domku letniskowego

Sezon letni coraz bliżej, więc proponujemy przyjemny temat: domek letniskowy.  A właściwie ogrzewanie domku letniskowego. Sposobów ogrzewania jest naprawdę wiele. Jednak ogrzewanie domku, w którym przebywamy tylko kilka tygodni w roku, powinno spełniać kilka warunków.

Ogrzewanie domku letniskowego

Zastanówmy się nad tymi warunkami

- Po pierwsze system grzewczy powinien być odporny na mróz. To chyba największy problem. W przypadku tradycyjnej instalacji grzejnikowej z kotłem, dobrze utrzymywać odpowiednią temperaturę systemu. W innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zimie zastaniemy popękane grzejniki lub przeciekający kocioł.

- Druga kwestia to łatwość montażu/demontażu. Łatwość montażu zapewnia niewygórowany koszty instalacji lub – w przypadku samodzielnej instalacji – zerowe jej koszty. Dlaczego łatwy demontaż? To sprawa zabezpieczenia przed utratą naszego mienia. Wiadomo, „licho nie śpi”. Czasem po prostu lepiej zabrać urządzenia grzewcze razem ze sobą niż dawać zachętę do ewentualnego włamania.
- Ostatnia sprawa to niewygórowany użytkowania. I tutaj sprawa jest oczywista.

Tak jak napisaliśmy na wstępie, sposobów ogrzewania jest wiele. Jednak my mamy trzy propozycje: grzejniki elektryczne, grzejniki gazowe lub wolnostojący kominek gazowy.

- Grzejniki elektryczne są całkowicie odporne na mróz, tanie, lekkie i łatwe w montażu. W naszej gamie produktowej mamy grzejniki APPLIMO, które spełniają wszystkie te warunki.

Trzeba jednak pamiętać, że korzystamy z energii elektrycznej, która jest stosunkowo droga. Ale jeżeli używamy tych grzejników przez krótki czas w roku, to nie jest to szczególnie duży problem.
- Grzejniki gazowe to optymalne rozwiązanie – łatwe w montażu, bezproblemowe w użytkowaniu i bardziej ekonomiczne od grzejników elektrycznych. Poza tym nie wymagają instalacji elektrycznej.

I tutaj proponujemy doskonałej jakości żeliwne grzejniki MV lub wysokowydajne grzejniki DULCIS.
- Ostatnia nasza propozycja dla domków letniskowych to wolnostojący piecyk (koza) gazowy SEMERU. To połączenie elegancji, czaru jaki daje prawdziwy kominek, ekonomii i jednocześnie bezpieczeństwa. Kominek gazowy ma w tej grupie produktów najwyższą cenę, jednak spełnia też najwięcej oczekiwań.

źródło i zdjęcia: Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.
Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.
Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.
Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.
Auer. Wyłączny przedstawiciel: Ciepło-Tech sp.j.
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT