Strefa Prezentacji Architektów podczas konferencji Future 4 Build

Podczas kończącej się dzisiaj Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Future 4 Build, uczestnicy mięli okazję odwiedzić Strefę Prezentacji Architektów. Są to koncepcje 23 wystawców przedstawiające możliwości wykorzystania produktów oraz technologii do zaprojektowania nowoczesnych i nowatorskich budowli.

Strefa Prezentacji Architektów podczas konferencji Future 4 Build

Strefę Prezentacji Architektów można zwiedzić w trakcie konferencji Future 4 Build, które odbywają się w dniach 17 i 18 października 2011 r. Będzie można się zapoznać z sześcioma modelami - makietami budynków zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Do bliższego zapoznania się będą udostępnione makiety następujących miejsc:

  • Kompleks biurowy siedziby firmy Schindler zaprojektowany przez Grotte Art, to przykład wykorzystania naturalnych sposobów ogrzewania, chłodzenia i wentylowania pomieszczeń. 
  • Firma LHI Sp. z o.o. pokaże projekt CHMIELNA 25 (wizualizacja projektu na zdjęciu wprowadzającym), biurowiec klasy A z funkcją handlową, który charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami m.in. w zakresie obniżenia zużycia energii i wody. 
  • Pracownia Architektoniczna PRC Architekci zaprezentuje makietę Eurocentrum Beta Gamma Delta Office Complex - największego zrównoważonego budynku biurowego projektowanego obecnie w Polsce, którego głównym założeniem było stworzenie prawdziwie zrównoważonego budynku o jak najmniejszym wpływie na środowisko, minimalizacji zużycia wody i energii oraz wysokiej jakości środowiska pracy.
  • Samsung Electronics zaprezentuje projekt o nazwie "Samsung Green Tomorrow" projekt, który miał na celu ustalenie standardu budynku harmonizującego z naturą z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i nowoczesnych technologii, autonomicznego pod względem energetycznym, z minimalnym wpływem na środowisko naturalne w całym cyklu życia.
  • Inspiracją dla projektu elewacji dla Centrum Biurowego Wola Center z pracowni Kuryłowicz&Associates jest kryształ i jego struktura. Elewacje zewnętrzne poprzez mniejszą ilość przeszkleń i mniejszą powierzchnię okien mają charakter bardziej zamkniętych, podczas gdy fasady otwierające się na wewnętrzny dziedziniec są całkowicie przeszklone.
  • Pracownia WWAA przedstawi model polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju. Kształt bryły, z wieloma skośnymi płaszczyznami, dopełnia sugestią składanej kartki, "wycinankową" narrację, jednocześnie tworzy wewnątrz ciekawą geometrycznie, a zarazem elastyczną przestrzeń.

źródło i zdjęcie: future4build.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT