Building KnowLEDdge Tour 2011 w Polsce

Zrealizowany wspólnie przez OSRAM i SIEMENS cykl Building KnowLEDge Tour odwiedził prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej, a 7 września 2011 r. zagościł także i w Polsce. Impreza zorganizowana w Warszawie, zamknęła cały cykl 20 spotkań. 

Building KnowLEDdge Tour 2011 w Polsce

Impreza zorganizowana przez te dwie firmy, to połączenie wystawy technologii LED oraz szeregu wykładów eksperckich. Na wystawie zaprezentowane zostały oryginalne oprawy do lamp ulicznych, jak również systemy oświetlenia LED dla sklepów, restauracji oraz systemy firmy SIEMENS do zarządzania infrastrukturą tzw. Inteligentnych Domów. Nie zabrakło także niezwykłych, bo organicznych elektroluminescencyjnych diod (OLED), płaskich i świecących całą powierzchnią, a więc dających równomierne światło. Wmontowane w lustra inspirowały do poszukiwania nowych zastosowań dla tego światła przyszłości.

Największe wrażenie na odwiedzających Building KnowLEDdge Tour 2011 w Polsce zrobiła artystyczna instalacja "Sześcian" składająca się z blisko 35000 LED sterowanych inteligentnym systemem e:cue firmy TRAXON.

Building KnowLEDdge Tour 2011 starał się odpowiedzieć na pytanie czy oświetlenie wnętrza sklepów oraz oferowanego asortymentu może zwiększać ich atrakcyjność. Okazało się, że warto wykorzystać do tego markowe rozwiązania LED firm OSRAM i SIEMENS zaprezentowane podczas imprezy. Odwiedzający wystawę mięli możliwość zapoznania się z zasadami doboru lamp, opraw i systemów zasilania oraz sterowania w zależności od specyfiki danego obiektu, czy liczby osób w pomieszczeniu.

"Building Knowledge Tour to okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami w zakresie systemów zarządzania instalacjami w budynkach" powiedział Cezary Mychlewicz, SIEMENS marketing manager industry sector.

"Building Knowledge Tour celowo zorganizowaliśmy w pofabrycznej hali zlokalizowanej na terenie firmy SIEMENS w Warszawie, aby w industrialnym klimacie móc lepiej pokazać najbardziej zawansowane technologicznie systemy, urządzenia oraz całe instalacje. Wydarzenie zostało zaplanowane w ten sposób, aby nasi goście mogli nie tylko zobaczyć przygotowane instalacje, ale również usłyszeć dźwięki i poczuć zapachy, wydobywające się dzięki sterowaniu i zaprogramowaniu naszymi systemami" dodał.

"Podczas naszej imprezy z dumą pokazujemy część najnowszych osiągnięć firm OSRAM i SIEMENS. Zależy nam, aby zainspirować i pobudzić projektantów i architektów, z którymi współpracujemy także na co dzień, do jeszcze bardziej kreatywnego podejścia w zakresie oświetlenia i rozwiązań Inteligentnego Budynku" powiedział Janusz Mitko, kierownik działu marketingu OSRAM Sp. z o. o.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Osram.

źródło i zdjęcie: Osram

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT