Dzień Otwarty w RAFAKO

W roku 2011, po kilkunastoletniej przerwie, obchody Dnia Energetyka rozpoczęte zostaną w RAFAKO 28 sierpnia od możliwości zwiedzania fabryki. Wszyscy chętni będą mogli obejrzeć zakład od środka, między godziną 9.00 a 14.00.

Dzień Otwarty w RAFAKO

Zwiedzanie podczas Dnia Otwartego w RAFAKO będzie prowadzone w kilkunastoosobowych grupach pod opieką przewodnika. Czas zwiedzania zakładu oceniany jest na około 1,5 godziny. Chętni będą wprowadzani do fabryki co 10 minut.

Wszyscy chcący uczestniczyć w zwiedzaniu powinni zgłaszać się przed odrestaurowanym Domem Strzeleckim Bractwa Kurkowego. Od tego budynku, nazywanego przez pracowników firmy "pałacykiem", rozpoczynać się będzie wizyta w fabryce. Z Domu Strzeleckiego grupy z przewodnikami przechodzić będą pod bramę główną a następnie do kolejnych wydziałów produkcyjnych. Zobaczyć będzie można produkowane elementy i stosowane przy tym technologie.

Zwiedzający dotrą też do Ośrodka Szkolenia Zawodowego i biur projektowych. Zaprezentowane zostaną współczesne metody i urządzenia oraz bogate zaplecze wspomagające proces projektowania, znanej z częstego udziału w inwestycjach ekologicznych, firmy.

RAFAKO - Dom Strzelecki Bractwa KurkowegoZorganizowany w br. Dzień Otwarty w RAFAKO jest powrotem do dawnej tradycji. Wiele lat temu Dzień Energetyka był dla rodzin pracowników okazją do oglądania zakładu. Udostępnianie fabryki dla zwiedzających zostało wstrzymane gdy obchody Dnia Energetyka zaczęły odbywać się poza zakładem. "Minęło 15 lat od czasu, kiedy po raz ostatni mieliśmy dzień otwarty w RAFAKO, dlatego mamy nadzieję, że będzie to udane, długo wyczekiwane wydarzenie" - mówi Anna Zembaty-Łęska, dyrektor Biura Zarządzania Personelem w RAFAKO SA. "Jest to dzień otwarty nie tylko dla naszych pracowników i ich rodzin, ale także dla wszystkich zainteresowanych zobaczeniem naszej firmy od środka. Myślimy, że wielu pracowników będzie chciało pokazać swoim bliskim miejsca, w których pracują. Mamy nadzieję, że sporo mieszkańców Raciborza i okolicy będzie chciało zobaczyć jak wygląda wnętrze tak dużej i renomowanej firmy produkcyjnej. Od zainteresowania i frekwencji jaka będzie towarzyszyła temu  wydarzeniu zależeć będzie częstotliwość organizacji takich dni" - dodaje Anna Zembaty-Łęska.

W ramach Dnia Energetyka, 2 września odbędzie się oficjalna uroczystość uhonorowania zasłużonych pracowników. Natomiast 3 września w ośrodku AquaBrax w Szymocicach zakład zorganizuje "Piknik Rodzinny" z różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

RAFAKO SA jest największym w Europie producentem kotłów dla energetyki przemysłowej i zawodowej. Jest generalnym wykonawcą kompletnych bloków energetycznych oraz wytwarza urządzenia służące ochronie środowiska. Od wielu lat bierze udział w przedsięwzięciach ekologicznych produkując kotły do termicznej utylizacji odpadów i spalania biomasy oraz kotły odzysku energii dla bloków parowo-gazowych.

źródło i zdjęcia: RAFAKO SA

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT