Rekuperacja aeroVent: oszczędź na ogrzewaniu i chłodzeniu

Budowanie własnego domu to wyjątkowe i znaczące przedsięwzięcie. Proces tworzenia własnego "miejsca na ziemi" może być pełen trudnych wyborów i decyzji, które często wiążą się z nerwami i stresem. Każdy pragnie, aby jego dom był bezpiecznym i przytulnym azylem. Dlatego tak istotne jest staranne zaplanowanie wszystkich niezbędnych instalacji oraz wypracowanie przemyślanej wizji jego ostatecznego wyglądu.

Rekuperacja aeroVent: oszczędź na ogrzewaniu i chłodzeniu

Na początku każdego projektu budowlanego ważne jest, aby zdecydować, co jest dla nas kluczowe. Rozważamy, które elementy wykończenia i instalacje zwiększą komfort użytkowania domu i przyczynią się do naszego życiowego komfortu. \

Decydujemy o wielu aspektach, takich jak metraż przyszłego mieszkania, liczba łazienek, obecność piwnicy, strychu oraz garażu. Wybieramy również rodzaj okien, system ogrzewania i typ wentylacji. Każdy z tych elementów powinien być zaprojektowany przez odpowiednich specjalistów, aby zapewnić optymalne rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb.

Rekuperacja - nowoczesny system wentylacji

Dzisiejsze budownictwo oferuje domy ciepłe, dobrze izolowane, z oknami, które nie przepuszczają ani wiatru, ani świeżego powietrza. Taka szczelność jest pożądana, ale musi iść w parze z odpowiednią wentylacją. W przeciwnym razie, w naszym klimacie, możemy borykać się z nadmierną wilgocią, co prowadzi do rozwoju szkodliwej pleśni i grzybów.

Domy z przeszłości były mniej szczelne, co prowadziło do dużych strat ciepła, ale obecne technologie izolacyjne eliminują te problemy. Jednak bez efektywnej wentylacji, nawet najcieplejszy dom może stać się źródłem problemów zdrowotnych.

Wentylacja grawitacyjna i kominy wentylacyjne były kiedyś standardem, ale w nowoczesnych, szczelnych domach nie wystarczą. Potrzebne jest nowoczesne rozwiązanie – rekuperacja.

To system wentylacji mechanicznej, który nie tylko zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, ale także minimalizuje straty ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Rekuperatory firmy aeroVent to sprawdzone systemy, które skutecznie redukują wilgoć, jednocześnie ograniczając potrzebę intensywnego ogrzewania i częstego otwierania okien do wietrzenia pomieszczeń.

Oszczędności na ogrzewaniu i chłodzeniu

Instalacja systemu rekuperacji w domu może na pierwszy rzut oka wydawać się dodatkowym wydatkiem i niepotrzebnym luksusem. Jednakże, jeśli uwzględnimy taki system na etapie planowania budowy, okaże się, że jest to inwestycja, która przynosi znaczące oszczędności.

Dzięki rekuperacji nie musimy budować kominów wentylacyjnych, które są kosztowne, a także możemy zdecydować się na prostsze i tańsze w konstrukcji okna.

Co więcej, dzięki połączeniu dobrej izolacji budynku z systemem rekuperacji, nasze zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia (jeśli zdecydujemy się na klimatyzację) może się obniżyć nawet o połowę.

Rekuperacja firmy aeroVent staje się więc nie tylko ekologicznym, ale i ekonomicznym wyborem, który przekłada się na długoterminowe oszczędności.

Rekuperator Reversus marki aeroVent.

Niskie koszty eksploatacji rekuperatora

Krytycy mogą zauważyć, że rekuperacja również wymaga konserwacji, wymiany filtrów i innych elementów urządzenia. Rzeczywiście, jak każde urządzenie mechaniczne, rekuperator generuje pewne koszty eksploatacyjne.

Jednakże, te wydatki są znacznie mniejsze w porównaniu do oszczędności wynikających z mniejszego zużycia energii na ogrzewanie. W efekcie, korzyści finansowe zainstalowania systemu rekuperacji zdecydowanie przewyższają koszty jego utrzymania.

Niektórzy mogą obawiać się, że użytkowanie rekuperatora zwiększy rachunki za energię elektryczną z powodu jego zużycia prądu. Jednakże, firma aeroVent oferuje skuteczne rozwiązanie w postaci systemu bezgrzałkowego rozmrażania.

W modelach takich jak Reversus, Flat i Breva, system ten wykorzystuje ciepłe powietrze wywiewane z budynku do zapobiegania oblodzeniu wymiennika. Dzięki temu, nawet w okresie silnych mrozów, konieczne może być jedynie minimalne podgrzanie tego strumienia, co jest znacznie tańsze w porównaniu z użyciem grzałki elektrycznej.

Dodatkowo, rekuperatory aeroVent mogą być podłączone do systemu alarmowego domu, co umożliwia oszczędzanie energii elektrycznej podczas nieobecności domowników.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych i zastosowaniu praw fizyki, aeroVent stworzył produkty, które efektywnie wentylują dom, nie powodując nadmiernego zużycia prądu.

System rekuperacji od aeroVent nie tylko umożliwia obniżenie rachunków za ogrzewanie, ale również gwarantuje zdrowe i bezpieczne środowisko dla całej rodziny.


Źródło i zdjęcia: aeroVent

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT