Sterowanie wentylatorami ZEFIR

Każdy zestaw wentylatora podgrzejnikowego Regulus-system ZEFIR fabrycznie zakończony jest kablem z gniazdem C-14. Do zestawu dołączony jest dodatkowo trójżyłowy przewód z wtyczką C-15. Gniazdo i wtyczka są ze sobą w pełni kompatybilne.

Sterowanie wentylatorami ZEFIR

Połączenie gniazda C-14 i wtyczki C-15 pozwala na swobodne wypięcie zestawu wentylatora podgrzejnikowego z instalacji elektrycznej, na przykład poza sezonem grzewczym, i przechowanie go w bezpiecznym miejscu (może do tego służyć oryginalne opakowanie w formie tuby) do następnego sezonu.

Wentylator podgrzejnikowy celowo nie jest zakończony wtyczką tylko „gołym” trójżyłowym kablem. Pozwala to klientowi na wybór sposobu podłączenia i, ewentualnie, wariantu sterowania.

Sugerowane warianty podłączenia i sterowania wentylatorami podgrzejnikowymi:  

1. Połączenie trójżyłowego kabla z wtyczką sieciową z uziemieniem

Połączenie kabla wtyczką z uziemieniem pozwala na włączenie/wyłączenie wentylatora podgrzejnikowego poprzez wpięcie/wypiecie wtyczki do/z najbliższego gniazda sieciowego.

2. Połączenie trójżyłowego kabla z wtyczką sieciową z włącznikiem ON/OFF

Połączenie kabla wtyczką z włącznikiem pozwala na włączenie/wyłączenie wentylatora podgrzejnikowego poprzez włączenie lub wyłączenie przycisku na wtyczce sieciowej. Pozwala to na pozostawienie wtyczki z włącznikiem w gnieździe sieciowym.

3. Zastosowanie gniazda bezprzewodowego z pilotem, np. EL HOME RCS-31C8

Takie rozwiązanie pozawala na sterowanie pracą wentylatora w trybie WŁĄCZ/WYŁĄCZ za pomocą pilota zdalnego sterowania. Urządzenie wpina się do gniazda sieciowego a następnie do niego należy wpiąć wentylator podgrzejnikowy zakończony wtyczką z uziemieniem.

4. Zastosowanie zestawu SALUS RT310SPE - regulator temperatury (RT310TX) z inteligentnym gniazdem sieciowym (SPE868). Szczegóły na filmie poniżej:

Parowanie regulatora RT310SPE z wtyczką SPE868.

5. Zastosowanie dowolnego termostatu gniazdkowego np. Warmtec GRT-01 Wi-Fi (produkt przykładowy)

Takie rozwiązanie pozawala na sterowanie pracą wentylatora w trybie WŁĄCZ/WYŁĄCZ za pomocą odczytu temperatury pomieszczenia. Włączenie lub wyłączenie pracy wentylatora nastąpi automatycznie na podstawie odczytu temperatury pomieszczenia. Dodatkowo termostat gniazdkowy Warmtec GRT-01 mam możliwość programowania tygodniowego harmonogramu pracy.  

  • Trójżyłowy kabel należy zakończyć typową wtyczką z uziemieniem (zgodnie z wariantem 1). 
  • Termostat gniazdkowy Warmtec GRT-01 WiFi należy wpiąć w gniazdo sieciowe.
  • Do termostatu gniazdkowego należy podłączyć, za pomocą wtyczki z uziemieniem, wentylator podgrzejnikowy ZEFIR.
  • Ustawienie programatora należy wykonać zgodnie z instrukcja producenta.


źródło i zdjęcia: REGULUS-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT