Armatura marki HERZ

Wiedeńska firma HERZ Armaturen zatrudnia ponad 1000 pracownikóww Austrii i poza jej granicami, będąc jedynym austriackim i jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej.

Armatura marki HERZ

W 1990 roku, w Krakowie powstała polska filia firmy HERZ Armaturen Ges.m.b.H. - spółka HERZ Armatura i Systemy Grzewcze. Od blisko 20 lat firma HERZ wprowadza na rynek polski szeroki asortyment nowoczesnej armatury regulującej, zapewniającej racjonalne, a więc oszczędne gospodarowanie energią cieplną.

Armatura marki HERZ w pełni sprawdziła się w polskich warunkach eksploatacyjnych, a szeroka oferta produktów sprawia, że niewiele jest dzisiaj w Polsce inwestycji, gdzie przy wykonywaniu instalacji grzewczych i sanitarnych nie zastosowano przynajmniej kilku wyrobów oznaczonych charakterystycznym symbolem serca.

Armatura termostatyczna

Centralną pozycję w ofercie firmy HERZ zajmują zawory termostatyczne we wszelkich możliwych wariantach i kształtach. Każdy z oferowanych wyrobów objęty jest 5-letnim okresem gwarancyjnym, a nieustanne działania mające na celu zapewnienie najwyższej jakości oferowanych wyrobów zostały uwieńczone w 1997 r. uzyskaniem certyfikatu zapewnienia jakości ISO 9001.

Zawory termostatyczne HERZ pozwalają na indywidualną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu, zapewniając komfort cieplny niezależnie od zmian temperatury na zewnątrz. Termostaty Herz pracują wszędzie tam, gdzie priorytetem jest zapewnienie optymalnej temperatury, przy minimalnym zużyciu energii. W grupie zaworów termostatycznych na szczególną uwagę zasługują głowice serii Mini o futurystycznym wzornictwie, małych wymiarach i najwyższej jakości. Bogactwo wzorów i rozmiarów, a przede wszystkim sprawdzona jakość sprawiły, że w okresie 19 lat działalności w Polsce swoje zastosowanie znalazło ponad 4 miliony termostatów marki HERZ.

Systemy przyłączeniowe

System HERZ 3000 to optymalne rozwiązanie w zakresie przyłączania grzejników kompaktowych, umożliwiające łatwe odcięcie,spust i napełnianie grzejnika, a w swojej rozbudowanej wersji również regulację termostatyczną. Różnorodność wykonań systemów HERZ 3000 pozwala na łatwe, estetyczne i wygodne przyłączenie praktycznie wszystkich grzejników dostępnych na polskim rynku.

Ogrzewanie podłogowe

W swojej bogatej ofercie firma HERZ posiada komplet artykułów niezbędnych do prawidłowego wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego. Są to: system HERZ PipeFix (rura HERZ Pex/Al./ Pex oraz kompletny zestaw złączy zaprasowywanych i skręcanych, rozdzielacze drążkowe, systemowe maty izolacyjne oraz elementy mocujące rurę, siłowniki oraz elektroniczne regulatory temperatury, zestawy mieszające, system sterowania radiowego oraz szafki rozdzielaczowe. System HERZ PipeFix, oprócz ogrzewania podłogowego pozwala również pewnie, szybko i łatwo wykonywać instalacje ogrzewania grzejnikowego oraz instalacje sanitarne.

Instalacja ogrzewania podłogowego wykonana z wykorzystaniem systemu HERZ PipeFix pozwala w pełni wykorzystać wszystkie atuty takiego sposobu dostarczania ciepła. Użycie nowoczesnych materiałów marki HERZ gwarantuje długą żywotność instalacji, a koszty wykonania takiego ogrzewania kształtują się na podobnym poziomie jak instalacja ogrzewania za pomocą grzejników.

Ponieważ systemy ogrzewania podłogowego instalowane są w sposób trwały, pod wylewką, dlatego też oprócz jakości zastosowanych materiałów bardzo ważne jest prawidłowe i dokładne wykonanie instalacji.

Aby zapewnić najwyższą jakość wykonawstwa, firma HERZ uruchomiła w 2001 roku ogólnopolski program partnerski Klub Dobrego Fachowca HERZ. KDF zrzesza ponad 400 autoryzowanych profesjonalistów - instalatorów posiadających stosowną wiedzę teoretyczną i wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Oprócz grona usatysfakcjonowanych użytkowników, najwyższe kompetencje instalatorów zrzeszonych w programie KDF HERZ potwierdza wydłużona do 10 lat gwarancja, jaką firma obejmuje wszystkie swoje produkty wykorzystane w wykonywanych przez nich instalacjach.

Odnawialne źródła energii

Odpowiedzią na wyzwania przyszłości są w ofercie firmy HERZ kompletne systemy grzewcze wykorzystujące energię odnawialną: kotły na biomasę, systemy solarne oraz pompy ciepła.

Kotły na biomasę

Jednym z najciekawszych rozwiązań w zakresie wytwarzania czystej energii cieplnej są kotły opalane biomasą. Obecnie w ofercie firmy HERZ znajdują się kotły do tradycyjnego spalania drewna; na tzw. holzgas, czyli do spalania drewna z wykorzystaniem efektu suchej destylacji oraz najnowsza rodzina kotłów na drewniane wióry, zrębki lub pelety HERZ Bicontrol. Kotły HERZ BioControl o zakresie mocy od 3 do 500 kW to kotły wodne, niskotemperaturowe, z wielobiegowymi wentylatorami ssącymi oraz pełną automatyzacją.

Kotły na biomasę BioControl należą do jednych z najnowocześniejszych jednostek dostępnych na rynku - ich nowoczesność należy rozpatrywać w aspekcie automatyki i sterowania, wysokiej sprawności, różnorodności systemów doprowadzenia paliwa oraz nowego wzornictwa.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne są niewyczerpalnym źródłem energii cieplnej. Nowoczesne, wysoko wydajne kolektory słoneczne HERZ umożliwiają pozyskiwanie energii cieplnej praktycznie bez żadnych kosztów i stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla stosowanych dzisiaj źródeł ciepła. Firma HERZ oferuje kompletny zestaw do ogrzewania solarnego oparty na kolektorach płaskich, w skład którego wchodzą:

  • wysoko wydajne kolektory słoneczne HERZ Sunstar CS 100F o wydajności maksymalnej 519kW/h/m;
  • zasobnik magazynowy ciepła na ciepłą wodę pitną i/lub wodę grzewczą (800-5000 l);
  • uniwersalne regulatory, zestawy pompowe, naczynia wzbiorcze przeponowe dla zestawu solarnego (18-50 dm3;
  • oraz kompletny pakiet montażowy do posadowienia kolektorów na dachu (dachówka, eternit, blacha) i czynnik pośredniczący.

Pompy ciepła

HERZ Commotherm to nazwa handlowa najnowszej rodziny pomp ciepła firmy HERZ typu solanka/woda i woda/woda oraz nowość - pompy ciepła powietrze - woda. Maksymalna moc grzewcza pomp HERZ Commotherm typu woda/woda i solanka/ woda wynosi 18 kW, a pomp powietrze/ woda - 23 kW. Pompy HERZ Commotherm oferowane są w dwóch standardach wykonania - Standard i DeLuxe.

Wersja Standard umożliwia sterowanie podgrzewem ciepłej wody i obiegami grzewczymi (z czego jeden w trybie pogodowym i jeden pompowym), zarządzanie zasobnikiem buforowym i układem solarnym oraz współpracę z termostatem pokojowym.

Pompa ciepła w wersji Commotherm DeLuxe - w porównaniu z wersją Standard wyposażona jest dodatkowo w pompę obiegu solanki, pompę obiegu grzewczego i naczynie zbiorcze solanki. Jako uzupełnienie wersji DeLuxe dostępne jest wykonanie HE (highly efficient) z zastosowaniem w pełni elektronicznych pomp o bardzo wysokiej sprawności. Aktualnie oferta pomp HERZ Commotherm poszerzona została o moduł Free Cooling (służący do pasywnego chłodzenia w okresie letnim) oraz wykonania z zasilaniem jednofazowym.

HERZ - referencje

Zamek Królewski na Wawelu, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Teatr J. Słowackiego w Krakowie, warszawskie hotele Bristol i Marriott, budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego - to tylko kilka z najbardziej prestiżowych miejsc, wyposażonych w armaturę z charakterystycznym symbolem serca.

Instalacje wykonane z zastosowaniem produktów marki HERZ ograniczają koszty pozyskiwania energii, chronią środowisko naturalne oraz stanowią gwarancję wieloletniej, bezproblemowej eksploatacji. Szczegółowe informacje techniczne, pełna oferta produktowa oraz adresy dystrybutorów dostępne są u regionalnych przedstawicieli firmy i na www.herz.com.pl.

HERZ

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT