HERZ wyróżniony Złotym Medalem MTP

Sąd Konkursowy Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2016, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Edwarda Szczechowiaka z Politechniki Poznańskiej, przyznał stacji mieszkaniowej HERZ-Kraków DeLux szczególne wyróżnienie.

HERZ wyróżniony Złotym Medalem MTP

Przeznaczona na rynek polski, mieszkaniowa stacja wymiennikowa HERZ-Kraków Deluxe, to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które przygotowuje ciepłą wodę użytkową oraz zasila instalacje centralnego ogrzewania w mieszkaniu. Stacja przeznaczona jest do zabudowy indywidualnej w mieszkaniach lub do zabudowy zbiorowej w szachtach instalacyjnych. Konstrukcja stacji umożliwia zabudowę oprzyrządowania do pomiaru zużycia zarówno wody, jak również zużytego ciepła na cele grzewcze i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Stacja mieszkaniowa HERZ-Kraków - charakterystyka produktu

Wielofunkcyjna stacja mieszkaniowa Deluxe Kraków wymaga zasilania zewnętrznego w układzie trzyrurowym tj. woda zimna, czynnik grzewczy zasilanie, czynnik grzewczy powrót. Natomiast stacja zasila instalacje wewnętrzne w mieszkaniach lub lokalach użytkowych w układzie czterorurowym tj. woda zimna, ciepła woda użytkowa, czynnik grzewczy zasilanie, czynnik grzewczy powrót do zasilenia grzejników. Stacja charakteryzuje się dużą mocą grzewczą oraz wysoką wydajnością w zakresie przygotowania czynnika grzewczego, przy normatywnej temperaturze przygotowania ciepłej wody użytkowej. Stacja umożliwia dokonanie przegrzewu wewnętrznej instalacji ciepłej wody użytkowej. W standardzie stacja wyposażona jest w regulator różnicy ciśnienia do zasilenia instalacji centralnego ogrzewania z siłownikiem termicznym, który umożliwia centralne sterowanie ogrzewania.

Niewątpliwą zaletą stacji mieszkaniowej Deluxe Kraków jest niski opór hydrauliczny po stronie wody pitnej oraz instalacji zasilającej, pozwalający zredukować ciśnienia dyspozycyjne instalacji zewnętrznych. Jako wyposażenie standardowe stacja wyposażona jest w tzw. mostek cieplny, pozwalający na ciągłą dyspozycyjność stacji do przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Jako wyposażenie dodatkowe oferowane są sterowniki elektroniczne z programatorami czasowymi, konsole przyłączeniowe z zaworami odcinającymi oraz szafki instalacyjne do zabudowy ściennej. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej realizowane jest z tzw. priorytetem ciepłej wody użytkowej. Przemyślana konstrukcja stacji umożliwia zainstalowanie większości dostępnych na rynku wodomierzy i ciepłomierzy o typowej wydajności.

źródło i zdjęcie: Herz

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT