Ecoflex VIP - udoskonalona wersja rur preizolowanych

Uponor Ecoflex VIP to udoskonalona wersja rur preizolowanych oraz akcesoriów przeznaczonych do dystrybucji ciepłej oraz zimnej wody. Doskonale sprawdzą się w systemach chłodniczych oraz sieciach ciepłowniczych. Produkt powstał w efekcie współpracy dwóch firm i połączenia rozwijanych przez nie rozwiązań.

Ecoflex VIP - udoskonalona wersja rur preizolowanych

Co wyróżnia Ecoflex VIP na tle konkurencyjnych produktów?

Zastosowano w nich technologię próżniowych paneli izolacyjnych (VIP) firmy va-Q-tec, w których wypełniony krzemionką i pozbawiony powietrza rdzeń owinięty jest hybrydową folią aluminiową. Pozwala to osiągnąć wyjątkowe parametry.

Ecoflex VIP zmienia zasady gry na tym rynku. łączy dwie najbardziej pożądane cechy rur preizolowanych, czyli elastyczność i doskonałe właściwości izolacyjne z najniższą wartością lambda na rynku. Dzięki zmniejszonej średnicy zewnętrznej, rury zajmują mniej miejsca, a elastyczność i niewielki promień zgięcia pozwalają na szybszy montaż. To powoduje, że rury Ecoflex VIP są bardziej energooszczędne niż powszechnie stosowane systemy rurowe mówi Thomas Raadts, wiceprezes ds. Marketingu i rozwoju Building Solutions Europe w firmie Uponor.

Wartość lambda paneli izolacyjnych VIP to zaledwie <0,004 W/mK. Niski współczynnik przewodzenia ciepła pozwolił zmniejszyć średnicę aż do 30% w porównaniu ze standardowymi produktami. To efektywnie wpływa również na czas instalacji. W porównaniu z rurami stalowymi montaż trwa krócej nawet o 60%, a w zestawieniu z elastycznymi rurami preizolowanymi z twardej pianki PUR o 20%. Z kolei oznaczona kolorami identyfikacja rury zasilającej i powrotnej niweluje ryzyko błędów montażowych.

Ecoflex VIP to także pełen zakres średnic kształtek Q&E i Wipex, najlepsze – pojedyncze i podwójne - rury PE-XA oraz sprawdzona konstrukcja płaszcza zewnętrznego, wytrzymująca obciążenie nawet 60 ton! Ponadto Ecoflex VIP umożliwia prowadzenie rurociągu linią łamaną.

Uponor Ecoflex VIP. Fot. Uponor

Historia współpracy Uponor z va-Q-tec

Choć koncepcja Ecoflex VIP powstała już wcześniej, to rozmowy z va-Q-tec rozpoczęły się w 2015 roku.

Nasze panele zostały wypróbowane i przetestowane w kilku branżach. Wiemy, jak znakomita jest ich izolacyjność, więc rurociągi były jednym z naszych strategicznych sektorów docelowych. Potrzebowaliśmy silnego partnera, aby wejść na ten rynek - a firma Uponor jest jedną z czołowych firm, myślącą przyszłościowo i innowacyjną oraz idealnym partnerem do opracowywania i wprowadzania na rynek nowej, przełomowej technologii tłumaczy Tobias Bock, dyrektor działu Technics & Industry / Mobility va-Q-tec.

Opracowanie Ecoflex VIP pokazuje jak ważna jest synergia pomiędzy różnymi podmiotami rynku. Połączenie doświadczenia i technologii dwóch firm pozwoliło stworzyć produkt redukujący koszty jego odbiorców, który czyni instalacje przyjaźniejszymi środowisku.

źródło i zdjęcia: Uponor

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE