Remont dachu Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy

Remont dachu świdnickiej szkoły będzie kosztował 300 tyś zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace budowlane mają się zakończyć pod koniec sierpnia 2011 r.

Remont dachu Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy

Remont dachu Państowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy rozpoczął się 18 lipca br. Jest to kontynuacja robót budowlanych, które, z powodu braku środków finansowych, przerwano w 2008 r. Wyremontowano wówczas frontową elewację budynku. Prace dekarskie udało się wznowić dopiero w wakacje 2011 r.

"Z przyjemnością pragnę podzielić się informacją, iż na budynku Szkoły Muzycznej w Świdnicy - zabytkowym i bardzo pięknym, lecz nadszarpniętym zębem czasu, po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem środków finansowych, 18 lipca 2011 r. podjęty został drugi etap remontu dachu" - mówi Kazimierz Kościukiewicz, dyrektor remontowanej Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy.

"Dla nas była to priorytetowa sprawa, bo budynek, w którym przeciekał dach, ulegał degradacji. Udało się i nasze starania nie poszły na marne. Teraz czekamy na ukończenie prac" - dodaje Kościukiewicz.

Inwestycja, której koszt wyniesie 300 tys. zł, jest finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dekarze mają zakończyć pracę pod koniec sierpnia 2011 r. Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowlane Robert Nortman ze Święciechowa.

źródło: wiadomosci.swidnickie.pl
zdjęcie: szkola-muzyczna.swidnica.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT