Kończy się remont wieży olsztyńskiego ratusza

Prace dekarskie na wieży olsztyńskiego ratusza, które trwają już kilka miesięcy, dobiegają do końca. Jak przewidują władze Olsztyna oraz wykonawca inwestycji, remont ma się zakończyć jeszcze w październiku 2011 r.

Kończy się remont wieży olsztyńskiego ratusza

Jak twierdzą urzędnicy miejscy, remont wieży olsztyńskiego ratusza był jedną z priorytetowych inwestycji miasta. Obiekt ten nie był odnawiany od dziesięciu lat, zaś jego obecny stan stwarzał zagrożenie dla urzędników pracujących w ratuszu oraz dla mieszkańców, którzy przechodzili w pobliżu budowli.

Remont wieży olsztyńskiego ratusza toczy się pod okiem konserwatora zabytków, ponieważ budynek urzędu miejskiego jest wpisany do rejestru zabytków. W czasie prac wieża została wyłączona całkowicie z użytku. Jak tłumaczy Hanna Mikulska-Bojarska, sekretarz miasta, jedynymi osobami, które mogą przebywać na wieży są pracownicy wykonawcy inwestycji oraz zegarmistrz.

W czasie prac konserwatorskich, których wartość wyniosła 635 tys. zł, wymieniono już m.in. pokrycie dachowe oraz system orynnowania. Ponadto pracownicy wykonawcy zadbali o odpowiednią ochronę odgromową obiektu oraz odnowili jego instalację przeciwpożarową.

źródło: olsztyn.wm.pl
zdjęcie: Grzegorz Wadowski

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT