Remont dachu budynku Akademii Sztuki w Szczecinie

Budynek stojący u zbiegu ulic Grodzkiej i Kuśnierskiej w Szczecinie, którego gospodarzem jest Akademia Sztuki, zostanie wyremontowany. Na początku lipca br. zakończył się przetarg na remontu dachu obiektu.

Remont dachu budynku Akademii Sztuki w Szczecinie

Władze uczelni poinformowały, że wyłoniono wykonawcę remontu dachu budynku, który stoi  u  zbiegu ulic Grodzkiej i Kuśnierskiej w Szczecinie. Zwycięzcą postępowania przetargowego została szczecińska firma "Mirosław Gajda Usługi Ogólnobudowlane".

Remont dachu budynku Akademii Sztuki w Szczecinie będzie kosztował 403 tys. zł. Pieniądze, które zostały przeznaczone na ten cel, pochodzą z Urzędu Miasta Szczecin. Prace budowlane mają trwać maksymalnie 4 miesiące.

W ramach remontu dachu budynku wymieniona zostanie część elementów więźby dachowej,  oraz całe pokrycie dachu. Rozebrane zostaną stare mury ogniowe, okapy, kołnierze uszczelniające i gzymsy. Wymieniona zostanie także instalacja odgromowa.

Rozpoczynające się prace budowlane, są częścią planu inwestycyjnego, który został przyjęty przez  władze uczelni. "Zaczynamy od dachu, bo jest w najgorszym stanie, jednak cały budynek wymaga remontu" - mówi Agnieszka Lisowska, rzecznik akademii. Dodaje, że w przyszłości nastąpi również remont pomieszczeń dydaktycznych. Władze uczelni już teraz poszukują źródeł finansowania kolejnych inwestycji.

źródła: szczecin.gazeta.pl, akademiasztuki.eu
zdjęcie: Cezary Aszkiełowicz, Agencja Gazeta

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT