Nowoczesne materiały na dachu kościoła w Croydon

Budowany kościół w Croydon, w hrabstwie w południowej Anglii (Wielka Brytania), ma stożkowaty dach. Jego konstrukcja jest połączeniem tradycyjnego wyglądu oraz współczesnych materiałów, przy użyciu których jest wznoszony.

Nowoczesne materiały na dachu kościoła w Croydon

Jednym z nowoczesnych materiałów na dachu kościoła w Croydon jest oddychająca membrana DuPont™ Tyvek®. Oryginalne plany zostały zatwierdzone 13 lat temu przez więc zezwolenia na budowę już wygasły. Teraz dokonano poprawek zgodnie z aktualnymi wymogami technicznymi, a zrobiła to firma architektoniczna Turner & Hoskins Architects dla Jordan Developments Ltd.

Tim Hoskins z firmy Turner & Hoskins dopracował pomysły projektu. "Kształt holu kościoła jest okrągły, co pozwala zbiorowości na poczucie bliskości z prezbiterium, byłoby to trudne do uzyskania w budynku o kształcie prostokąta. Dach wznosi się do nieba i zapewnia trzykrotnie więcej przestrzeni. Okna w szczycie pozwalają na przedostawanie się światła słonecznego do budynku, kreując wizualnie ciepło i oświecając zakrzywione ściany na przedzie kościoła" - omawia projekt architekt Tim Hoskins.

Projekt dachu kościoła w Croydon niósł ze sobą poważne wyzwania, wymagał wielu poszukiwań odpowiednich rozwiązań i materiałów. W trakcie budowy wykorzystywane były tylko sprawdzone materiały, tak aby sprostać wymaganiom postawionym przed całą konstrukcją. Membrany dachowe oraz dachówki musiały być łatwe w instalacji, ale także trwałe i zapewniające odpowiednią ochronę dachu oraz izolacyjność termiczną.

źródło i zdjęcie: inzynierbudownictwa.pl

https://ekobudowanie.pl/trendy/technologia/150-izolacyjnosc-termiczna-okien

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT