Pożar dachu kościoła w Warszawie

W dniu dzisiejszym, po godzinie 10:00, w kościele p.w. Chrystusa Króla na Targówku - warszawskiej dzielnicy, wybuchł pożar. Płomienie zaczęły się błyskawicznie rozprzestrzeniać na dachu obiektu. Po godzinie 11:00 runęła wieżyczka dachu.

Pożar dachu kościoła w Warszawie

Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasi pożar dachu kościoła w Warszawie. Jednak duże wozy strażackie miały problem z wjazdem na teren obiektu. Powodem były zbyt wąskie bramy wjazdowe, w wyniku czego dopiero po godzinie 11 udało się wprowadzić jeden z podnośników na teren parafii.

Strażacy częściowo opanowali pożar dachu. Wiadomo jednak, że pełne dogaszenie dachu będzie wymagało rozebrania części jego konstrukcji. Płomienie szybko zaczęły się rozprzestrzeniać, ponieważ konstrukcja dachu była wykonana z drewna. Poszycie zaś stanowiła blacha.

Świadkowie zdarzenia przypuszczają, że przyczyną pożaru dachu kościoła w Warszawie mogły być roboty budowlane. Robotnicy remontujący dach spawali elementy jego poszycia. Niewykluczone, że wówczas doszło zaprószenia ognia.

źródło: tvnwarszawa.pl
zdjęcie: TVN24

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT