Ruchome podesty do prac na wysokościach

Dekarze są tą grupą zawodową, która w szczególności jest narażona na utratę zdrowia bądź życia. Prace na wysokości wiążą się z dużym ryzykiem upadku. Warto zatem pomyśleć o skorzystaniu z ruchomych podestów w czasie prac dekarskich.

Ruchome podesty do prac na wysokościach

Jak stwierdza Juliusz Kanarek z wypożyczalni sprzętu budowlanego Cramo, na rynku istnieje wiele rodzajów podestów ruchomych. Osoby wykonujące prace na wysokościach mają do dyspozycji podnośniki napędzane silnikami elektrycznymi, jak również silnikami spalinowymi.

Podesty nożycowe, to takie, których platforma z pracownikami podnoszona jest za pomocą hydraulicznego cylindra. Pracują one w systemie góra-dół, dlatego też są najczęściej wykorzystywane wewnątrz budynków do prac instalacyjnych. Istnieją jednak podesty nożycowe, które sprawdzają się w czasie prac na zewnątrz.

Do prac na wysokościach zdecydowanie lepiej nadają się podesty teleskopowe i przegubowo-teleskopowe. Podnośnik platformy jest tutaj umieszczony na ruchomym wysięgniku. Tego rodzaju podnośniki mogą być bardzo użyteczne dla dekarzy, ponieważ posiadają one dużą elastyczność, dzięki czemu platformę podnośnika łatwiej kierować w trudno dostępne miejsca, takie jak dachy budynków.

Mimo dużej liczby typów, wszystkie ruchome podesty charakteryzują dwie wspólne cechy: bezpieczeństwo oraz ekonomiczność. "Zastosowanie tego rodzaju urządzeń umożliwia znaczne podniesienie wydajności pracowników przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów wykonawczych. Ponadto gwarantuje bezpieczeństwo i ergonomię pracy" - dodaje przedstawiciel firmy Cramo.

źródło i zdjęcie: Cramo

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT