Rekord świata w montażu na wysokości

Wyprawa polskich montażystów na najwyższy szczyt obu Ameryk Aconcagua (6962 m n.p.m.), trwała od 7 do 25 lutego br. W trakcie długich godzin marszu z pełnym ekwipunkiem miało również miejsce bicie rekordu świata w montażu na wysokości.

Rekord świata w montażu na wysokości

23 lutego br., o godzinie 14.20 szczyt został zdobyty. Następnie uczestnicy wyprawy, pomimo panujących, ciężkich warunków przystąpili do montażu okna. W efekcie pobili rekord świata w montażu na wysokości.

"Wiele osób pyta, jak w ogóle wpadliśmy na pomysł wnoszenia okna na najwyższy szczyt w Andach - podczas jednego ze wspólnych wypadów w góry pojawił się pomysł, by zdobyć wszystkie szczyty Korony Ziemi. Uwielbiamy wyzwania, dlatego w 2010 roku tak się rozpędziliśmy, że zdobyliśmy trzy z dziewięciu zaplanowanych szczytów. Wtedy też, zmagając się z trudnymi warunkami atmosferycznymi panującymi na dużych wysokościach, pomyśleliśmy, że nie ma lepszego testu dla chemii dachowej, używanej w naszej codziennej pracy, niż montaż na wysokości" mówi Romuald Sadowski.

Plan był prosty, podczas wyprawy na kolejny szczyt miała zostać przeprowadzona próba montażu okna. Polscy montażyści zamierzali sprawdzić czy porywisty wiatr, opady śniegu i rozrzedzone powietrze nie okażą się przeszkodą dla realizacji tak niecodziennego pomysłu.

"Przed wyprawą musieliśmy znaleźć takiego producenta, który oferuje najwyższą jakość produktu, aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia montażu. Zdecydowaliśmy się ustanowić rekord z Seleną, producentem pian Tytan Professional. Przed wyprawą wszelkie szczegóły ustaliliśmy z Działem R&D, gdzie powstają receptury pian Tytan." mówi Michał Michnowicz.

źródło i zdjęcie: selena.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT