Rozbiórka dachu "Hotelu Gołębiewski"

Jeden z najbardziej znanych cukierników i hotelarzy w Polsce - Tadeusz Gołębiewski musi przebudować dach swojego hotelu w Karpaczu. Okazało się, że obiekt, który został wybudowany przed rokiem, jest za wysoki o 4,5 metra. Naruszyło to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Rozbiórka dachu "Hotelu Gołębiewski"

Spośród ok. 30 tys. m2 dachu "Hotelu Gołębiewski" do rozbiórki zostało zakwalifikowanych ponad 1000 m2 pokrycia. Prace dekarskie obejmą przebudowę najwyższej części budynku. Na miejscu usuniętego pokrycia powstanie obniżona konstrukcja szklana, która będzie pełniła funkcję doświetlającą.

Rozbiórka dachu "Hotelu Gołębiewski" będzie wiązała się z przebudową dwóch olbrzymich sal konferencyjnych, które są usytuowane na najwyższej kondygnacji. Wszelkie roboty budowlane muszą zakończyć się do końca 2011 r., ponieważ wtedy upływa termin warunkowo wydanego odbioru hotelu. Jeśli Gołębiewski nie zdąży przed końcem roku, wówczas inspekcja nadzoru budowlanego nakaże przedsiębiorcy zamknięcie obiektu.

Rozbiórka dachu "Hotelu Gołębiewski" jest wymuszona opinią konserwatora zabytków, który uznał, że zbyt wysoka konstrukcja narusza walory górskiego krajobrazu Karpacza. Ciekawostką może być fakt, że lokalne władze próbowały zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, jednak zostało to uniemożliwione przez Bogdana Zdrojewskiego, ministra kultury.

źródło: dolnyslask.naszemiasto.pl
zdjęcie: golebiewski.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT