Opóźnienia w remoncie dachu Domu Ludowego

Remont dachu słynnego Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej przedłuży się do końca września 2011 r. Powodem opóźnienia prac były lipcowo-sierpniowe ulewy. Pierwotnie zakładano, że remont największego krytego gontem budynku w Polsce zakończy się w sierpniu br.

Opóźnienia w remoncie dachu Domu Ludowego

Roboty budowlane związane z remontem dachu Domu Ludowego rozpoczęły się w maju br., i miały się zakończyć przed Sabałowymi Bajaniami - ogólnopolskim konkursem gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków, który odbywa się co roku w Bukowinie Tatrzańskiej w sierpniu.

"Początkowo chcieliśmy, by dach był gotowy przed rozpoczęciem Sabałowych Bajań. Pogoda, niestety, zmusiła nas do zmiany planów. Myślę, że cały budynek będzie gotowy do użytku do końca września" - mówi Bartłomiej Koszarek, dyrektor placówki.

Remont dachu Domu Ludowego jest w większości finansowany przez Gminę Bukowina Tatrzańska. Część środków pochodzi także z funduszy własnych placówki. Koszt nowej połaci, której powierzchnia wynosi aż 1600 m2, zamyka się w kwocie ok. 400 tys. zł.

źródło: gazetakrakowska.pl
zdjęcie: domludowy.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT